طرح و ایده جدید مرسدس بنز برای ماشین های IAA و Sedan

طرح و ایده شرکت مرسدس برای اتومبیل IAA آینده اتومبیل‌های Sedan کارآمد را تغییر خواهد داد

اتومبیل های آینده می بایست کارآمد باشند – قوانین و مقررات دولتی این امر را دیکته کرده است. هر چند ، در حالی که نیاز است که کارآمدی اتومبیل ها روز به روز بهبود پیدا کند ، ماشین ها نمی بایست در طول این پروسه هیچ گونه قابیت های داخلی و طراحی های داینامیک شان را از دست بدهند ، در واقع نه خریداران و نه طرفداران اتومبیل ها چنین امری را نخواهند پذیرفت. پس چطور یک نفر می تواند اتومبیلی را تولید کند که هم بسیار کارآمد باشد و هم زیبایی ظاهری داشته باشد و فضای داخلی اش به اندازه کافی بزرگ باشد که بتواند یک کابین راحت را در خودش جای دهد ؟

2015-09-17_232228

جواب این سوال ، حداقل به گفته شرکت مرسدس بنز ، این است که این دو اتومبیل را با یکدیگر ترکیب کنیم ، یعنی اتومبیلی بسازیم که بتواند بین این دو حالت ، آن هم فقط با زدن یک دکمه ، تغییر کند. و درست حدس زدید ، این کار به همان اندازه ای که شما تصویر می کنید بسیار پیچیده است.

اول از همه ، طراحی ای که برای این اتومبیل انجام شده است بسیار هنرمندانه و حرفه ای است. با دماغه به صورت دماغ کوسه طراحی شده ، تا سپر عقب این ماشین که به ماشین های مسابقه قدیمی شبیه است به همراه یک حلقه نورانی شده که برجسته بودن فناوری ایم اتومبیل را به نمایش می گذارد. هرچند ،این جا جایی است که سادگی های طراحی به پایان می رسد ، چون که با فشار دادن یک دکمه – یا با رسیدن به سرعت 80 کیلومتر بر ساعت ( تقریبا 50 مایل بر ساعت ) این کاری به معنای واقعی از یک ماشین Sedan مدرن و با سیستم انرژی دوگانه ، به یک ماشین کارآمد و صاف و صیقلی تبدیل می شود.

مانند بخشی ازفیلم تبدیل شوندگان ، قسمت عقبیاین اتومبیل گسترش پیدا می کند ، که طول آن را تا اندازه 390 میلی متر افزایش می دهد. سپر های جلو و عقب این ماشین نیز به ترتیب تا 25 میلی متر و 20 میلی متر دیگر گسترش پیدا می کنند ، که جریان هوای جلو و عقب آن را افزایش می دهند. قسمت جلویی ماشین کمی به سمت پایین سر می خورد که تکان های زیر بدنه این ماشین را کمتر می کند. در آخر این فرآیند تبدیل نیز ، چرخ ها همگی به اندازه 55 میلی متر تنظیم می شوند . این کار باعث می شود که میزان کشیدگی و لغزندگی این اتومبیل در جاده های خیس و با اصطحکاک کم را تا میزان 0.19 cd ( cd معیار محاسبه لغزندگی اتومبیل است ) کاهش می دهد. این در حالی است که این مقدار برای اتومبیل Mercedes CLA تا اندازه 0.22 بالاتر است.

این طرح مفهومی اتومبیل IAA توسط یک موتور قدرتمند ترکیبی 279 اسب بخاری تجهیز شده است ، که می تواند سرعت این ماشین را در حالت محدودیت شارژ الکتریکی تا مقدار بسیار بالای 155 مابل بر ساعت سوق بدهد. در مد ‘دیزاین’ شرکت مرسدس تخمین زده است که این اتومبیل با شارژ الکتریکی می تواند تا 38 مایل سفر کند ، که در این حالت فقط مقدار کم 31 گرم CO2 تولید خواهد شد. در مد ‘کارآمد و تمام الکتریکی’ این ماشین ، این رنج تا 41 مایل افزایش پیدا می کند میزان تولید CO2 نیز تا 28 گرم سقوط می کند ، که بسیار مناسب است.

دوباره باید یادآوری کنیم ، که این طرح اتومبیل تنها بر روی مسافرت های کارآمد و یا طراحی زیبا و شگفت آور تمرکز نکرده است. این اتومبیل همچنین دارای یک طراحی داخلی به روز و متمرکز است که بر پایه سیستم لمسی طراحی شده است. طراحی چهار صندلی این ماشین به همراه سیستم فرمان دو دسته ای آن است ، که همان قدر که پیشینه این اتومبیل و طراحی برند گونه آن را حفظ می کند ، همان قدر نیز جنبه عملی بودن و کاربردی بودن آن را نیز در نظر گرفته است. چرخ های این ماشین با سیستم کنترل لمسی نیز قابل هدایت است ، و سیستم کنسول مرکزی آن نیز از قابلیتی که شرکت مرسدس نامش را OFN ( ناوبری نوری دستی ) گذاشته است پشتیبانی می کند.

اتومبیل مرسدس IAA بیشتر از یک اتومبیل سریع طراحی و ساخته شده است ، که برای عقب نماندن شرکت از تولیدات فصلی ارائه می شوند. برای طراحی کردن آن ، مهندسان می بایست آخرین متد های و الگوریتم های طراحی موجود را به کار ببندند تا بتوانند طراحی پیچیده هندسی این اتومبیل را ایجاد کنند. در حقیقت ، شرکت مرسدس از نرم افزاری استفاده کرده است که می وتاند اتومبیل را در فضای سه بعدی و تمام حالات مختلف به نمایش بگذارد ، تا این که بدین وسیله بتواند از درست بودن تمام جنبه های طراحی اش مطمئن شود. 300 حالت و طرح مختلف از این اتومبیل طراحی شده است ، که برابر با ایتفاده یم میلیون ساعت استفاده مدارم از CPU است – این به همان اندازه زمانی است که بقیه شرکت ها برای چندین مدل تجاری هزینه می کنند.

با این که این اتوبیل به عنوان یک پوستر بر روی دیوار اتاق یک بچه هشت ساله و یا این که به عنوان یک واحد درسی در مدارس طراحی صنعتی تدریس شود ، بسیار زیبا و ارزشمند خواهد بود ، ولی ارزش آن بیشتر از این هاست. شرکت مرسدس سرمایه گذاری عظیمی در تولید این طرح کرده است ، که خبر از این می دهد که این طرح در آینده ای نه چندان دور حتما به یک مدل پرچم دار و مطرح تبدیل خواهد شد. بدنه تبدیل شونده و تکنولوژی رانندگی خودکار را هم به این مسائل اضافه کنید ، و آن است که می توانید یک اتومبیل مدل بالای با رانندگی خودکار سال 2021 ای را در جلوی دیدتان داشته باشید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا