رانندگی خودکار با اتومبیل Vision Tokyo شركت مرسدس بنز

آيا تا به حال با خودتان فكر كرده ايد كه ” من اتومبيلم را خيلي دوست دارم ولي اي كاش اتومبيلم بيشتر شبيه يك اتاق پذيرايي بود تا من و دوستانم مي توانستيم به راحتي در آن نشسته و خوش باشيم ” ؟

اگر شما هم از آن دسته افراد هستيد ، اين طراحي اتومبيل مفهومي جديد شركت مرسدس براي شما تهيه شده است.

با رانندگی خودکار با اتومبیل Vision Tokyo شما مي توانيد به راحتي در آن استراحت كنيد

در روز چهارشنبه و در طي مراسم Tokyo Motor Show ، شركت مرسدس بنز از طراحي مفهومي جديد خودش براي اتومبيل Vision Tokyo ، يك اتومبيل راحت و جادار با رانندگي خودكار ، كه اين شركت آن را خانه سازي كردن اتومبيل هاي نسل Z ناميده است ، رونمايي كرد. اين طراحي مفهومي شباهت هاي بسيار زيادي به طراحي هاي مفهومي اتومبيل F 015 Luxury In Motion دارد ، كه در مراسم CES ماه ژوئن امسال معرفي شده بود.

2015-11-01_014041

همان طور كه از نام اين اتومبيل مشخص است ، اين اتومبيل براي استفاده در شهر هاي بزرگي چون شهر توكيو طراحي شده است. در مراسم رونمايي از اين اتومبيل ، شركت مرسدس از اين اتومبيل به عنوان ” محلي راحت براي استراحت كردن و لم دادن در مابين ترافيك هاي عظيم شهر هاي بزرگي چون توكيو ” ياد كرد ، چرا كه طراحي داخلي اين اتومبيل بيشتر از اين كه شبيه به اتومبيل هاي مرسوم باشد ، شبيه به طراحي داخلي يك ليموزين از سال 2050 است.

در اين طراحي مسافرين اين اتومبيل ، كه تعداد آن ها تا پنج نفر نيز مي تواند برسد ، در حالي كه همگي لباس هايي مانند لباس هاي غواصان با برند شركت مرسدس را به تن كرده اند ، بر روي كاناپه اي U شكل مانند نشسته و در مقابل هولوگرامي كه از سقف تا بر روي زمين رسيده است قرار مي گيرند و مي توانند برنامه هاي مختلفي را با استفاده از آن اجرا كنند. شركت مرسدس بنز شكل صندلي هاي اين اتومبيل را به مانند U در آورده است ، به اين دليل كه اعتقاد دارد افرادي كه در نسل Z زندگي مي كنند ( شركت مرسدس از افراد نسل جوان و آينده با نام نسل Z ياد مي كند ) به همان ميزان كه بسيار پايبند به استفاده از شبكه هاي اجتماعي هستند ، براي ارتباطات انساني بين يكديگر نيز ارزش بالايي قائل هستند. صندلي هاي طراحي شده در اين مدل مفهومي نيز به لطف نور هاي پس زمينه LED آن ها كه بر روي پوسته چرمي سوراخ دارشان مي تابد ، جلوه آينده نگرانه پيدا كرده اند.

2015-11-01_014139

همچنين شركت مرسدس اذعان داشته است كه اتومبيل Vision Tokyo با استفاده از تكنولوژي شناخت ماشيني يا Machine Learning ، به مرور زمان سرنشينان خودش را بهتر و بهتر مي شناسد.

حريم شخصي نيز در درون اين اتومبيل با استفاده از شيشه هاي مجهز به تكنولوژي Alubeam تامين شده است ، چرا كه اين شيشه ها علاوه بر اين كه اجازه ورود نور خورشيد را به درون اتومبيل مي دهند ولي در عين حال از مسافرين اتومبيل نيز در مقابل محيط بيروني محافظت مي كند. با اين كه اتومبيل Vision Tokyo يك اتومبيل با رانندگي خودكار است ، ولي يك صندلي مخصوص به راننده و يك فرمان سنتي نيز در آن ،‌ براي مواقعي كه ممكن است نياز به كنترل انساني وجود داشته باشد ، تعبيه شده است.

اتومبيل Vision Tokyo با استفاده از يك موتور مبتني بر سوخت سلول هاي هيدروژني قدرت مي گيرد ، كه با استفاده از كمك يك باتري انرژي الكتريكي توليد مي كند ، كه در كل مي تواند دامنه حركتي به اندازه 609 مايل را براي اين اتومبيل فراهم كند.

2015-11-01_014149

با ورود اتومبيل هايي مانند CLA و GLA به بازار ، تلاش شركت مرسدس بنز بر جذب خريداران جوان تر بوده است ، اما هدف قرار دادن نسل Z از طرف اين كمپاني – يعني افرادي كه از بعد از سال 1995 به دنيا آمده اند و بيشتر شان هنوز حتي قادر به رانندگي كردن هم نيستند – اين تلاش ها را ه مرحله اي جديد تر وارد كرده است. شركت مرسدس از اتومبيل هاي نسل آينده ، نه به عنوان ابزاري كه تنها از آن مي توان براي جا به جايي استفاده كرد ، بلكه به عنوان يك سري ” همراهان اتومبيلي ديجيتالي ” ياد مي كند.

و اين طرز تفكر با عقل نيز جور در ميايد ؛ افرادي كه در آن نسل زندگي خواهند كرد ، بيشتر از اين كه به رانندگي اهميت بدهند ، براي توانايي متصل باقي ماندن و به اشتراك گذاري ارزش قائل هستند. اما با اين حال در آن زمان نيز انسان ها نياز دارند دارند كه به گونه اي به اماكن مختلف مسافرت كنند. اين موقعيت ها جايي هستند كه اتومبيل هايي مانند Vision Tokyo در آن به كار ميايند.

با اين كه اتومبيل هايي با رانندگي خودكار هنوز راه بسيار درازي را تا عرضه شدن در پيش دارند ، اما شركت مرسدس از الان در حال تصور كردن نقشي است كه يك سازنده اتومبيل هاي لوكس مي تواند در آن جهان ايفا كند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا