ماشین های بدون سر نشین مرسدس بنز

شرکت مرسدس بنز قصد دارد در آینده‌ای نه چندان دور، با اتومبیل بدون سرنشین جدیدا معرفی شده خودش سرویس‌های لیموزین را کنار بزند

این اتفاق را تصور کنید : شما درخواست یک لیموزین می کنید . در عرض چند دقیقه ، یک ماشین مرسدس بنز بسیار شیک و لوکس در دم خانه شما حاضر می شود . همان طور که زیر چشمی داخل ماشین را نگاه می کنید ، متوجه می شوید که اتومبیل مورد نظر هیچ راننده ای ندارد. در آن لحظه ، درب اتومبیل باز می شود و شما به آرامی وارد اتومبیل شده و داخل آن می نشینید و همان طور که در آرامش از صحنه ها ومنظره های بیرون لذت می برید ، این اتومبیل بدون سر و صدا در مسیر حرکت و شما را به مقصد مورد نظرتان می رساند ، آن هم بدون این که هیچ گونه کمکی از عوامل بیرونی بگیرد. با این که این شرکت هنوز قصد راه اندازی چنین سرویسی را ندارد ، ولی می توان مطمئن بود که قطعا نظر و هدف این شرکت به این سمت و سو است.

2015-09-16_005747

آقای دیِتِر زتش ( Dieter Zetsche ) ، مدیر عامل بخش مادر کمپانی مرسدس بنز ، در مصاحبه ای که در شهر فرانکفورت آلمان با روزنامه Reuters داشت ، به این روزنامه این گونه بیان کرد : ” تولید این اتومبیل در آینده هدفی قطعی و جدی برای کمپانی ما می باشد “. این گونه سرویس ها اغلب مشتری ها و مصرف کنندگانی را هدف قرار می دهد که قصد خرید و صاحب شدن یک اتومبیل را ندارند ، بلکه سرویس های نقل و انتقالی عالی و بدون نقص را خواهان هستند.

شرکت مرسدس بنز نیز زیر ساخت ها و پشتوانه های اساسی برای ساخت چنین سرویسی را به طور کامل دارا می باشد. شرکت دیاملر همکار این شرکت ، سرویس های ماشین های کرایه ای چون car2go و همچنین نرم افزار کرایه تاکسی MyTaxi را دارا می باشد ، و خود شرکت مرسدس بنز نیز طرح اولیه ماشین آینده نگرانه با رانندگی خودکاری را در CES 2015 به نمایش گذاشت ، و همچنین از یک وانت بار خودکارسازی شده نیز در سال 2014 رونمایی کرده است.

آقای Zetsche تعدادی ایده دیگر نیز در این باره که چگونه می توان این سرویس را مفید تر و کارآمد تر کرد نیز داراست. ایشان بیان کردند که : ” این روش بسیار کارآمد و عملی می تواند باشد، اگر وقتی که ملاقات ها و یا جلسات من بر اساس یک تقویم زمانی تمام می شود ، یک ماشین سرویس car2go به صورت خودکار برای سرویس دهی به من در محل حاضر شده باشد “.

این طور که به نظر می رسد بازار توسعه و تولید اتومبیل های خودکار سازی شده بسیار داغ شده است. همین دیروز ، شرکت گوگل دیروز ،پیشکسوت صنعت اتومبیل سازی آقای جان کرافچیک ( John krafcik ) را ، به عنوان مدیر عامل طرح تولید و توسعه اتومبیل های خودکار خودش کرد ، و کمپانی های تولید کننده اتومبیل دیگر مثل Tesla و Toyota نیز بر روی طرح ها و ایده هایی مشابه در حال کار کردن هستند.

البته هنوز ، سناریویی که در ابتدای این مقاله مطرح شد خیلی دور از ذهن به نظر می رسد . شرکت مرسدس بنز ، در حال حاضر بیان کرده است که توقع دارد اتومبیل های خود کار سازی شده و خود ران اش را تا سال 2025 در خیابان ها قرار داده باشد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا