نسخه اولیه کورتانا برای آندروید در شبکه گوگل پلی منتشر شد

دیگر نیازی نیست برای استفاده از کورتانا به ویندوز دسترسی داشته باشیم

از این پس نیازی نیست که برای استفاده از سرویس دیجیتالی شرکت مایکروسافت، یعنی کورتانا Cortana به ویندوز دسترسی داشته باشیم. مایکروسافت در آپدیت جدید، نسخه اولیه کورتانا را برای آندروید در شبکه گوگل پلی منتشر کرد تا تمام کاربران گوشی های آندرویدی بتوانند از طریق تلفن همراه خود به این سرویس دسترسی داشته باشند.

2015-08-25_045944

مایکروسافت اعلام کرده است که برنامه آندرویدی کورتانا تمام امکانات نسخه ویندوزی را دارا می باشد

کاربران می توانند از این نرم افزار برای تنظیم هشدار، جستجوی اینترنت و افزودن اطلاعات جدید به تقویم خود استفاده نمایند. نرم افزار آندرویدی این سرویس نیز همانند نسخه کامپیوتری آن، از امکان مفید Notebook به معنای دفترچه بهره می برد که به منظور یادداشت علایق و اطلاعات شخصی از جمله رستوران های مورد علاقه، اخبار جدید، وضعیت های هواشناسی و نتایج مسابقات دلخواه، در برنامه Cortana گنجانده شده است.

البته محدودیت هایی نیز در آندروید برای این سرویس وجود دارد؛ برای مثال از کورتانا نمی توانید برای تغییر تنظیمات گوشی خود و اجرای برنامه های دیگر استفاده کنید. همچنین از عبارت “سلام کورتانا” برای اجرای دستورات زبانی بی بهره خواهید بود. هر چند شما می توانید میانبر Google Now را با کورتانا هنگام نگه داشتن دکمه Home تعویض نمایید تا این سرویس را مانند قسمتی از سیستم عامل خود احساس کنید.

نسخه آندرویدی کورتانا هنوز در مرحله اولیه و آزمایشی به سر می برد، به همین دلیل مشکلات و ایرادهایی را داراست که مایکروسافت باید در نسخه نهایی نسبت به رفع آنها اقدام نماید.

آپدیت آندروید که در ماه خرداد تنها برای تعدادی از کاربران این سیستم عامل عرضه شد، گام محکمی از سوی مایکروسافت بود که جهت گسترش قلمرو کورتانا در خارج از محیط ویندوزی برداشته شد. نرم افزار نسخه iOS کورتانا نیز در برنامه مایکروسافت قرار دارد، ولی این شرکت هنوز تاریخ دقیق انتشار آن را اعلام نکرده است.

نسخه آزمایشی کورتانا هم اکنون در دسترس تمام کاربران آندرویدی در کشور آمریکا قرار گرفته است که می خواهند اولین نسخه این سرویس را در گوشی همراه خود امتحان نمایند. مایکروسافت اعلام کرده است که در آینده قصد دارد برای تعداد بیشتری از کشور های جهان این سرویس را ارائه کند.

خوشحال می شویم نظرات، سوالات و انتقادات شما را در قسمت نظرات پایین این پست بشنویم.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا