مایکروسافت و گوگل برای مقام دومی با هم میجنگند!

در حالیکه شرکت اپل با ارزش سهام 760  میلیارد دلاری صدرنشین تمامی اکثر شرکت های باارزش است ، مایکروسافت و گوگل شانه به شانه هم برای مقام دومی سهام بازار با هم میجنگند و هر دو هم رشدهای زیادی داشته اند و در حال پیشرفت هستند.

ارزش سهام مربوط به دو کمپانی گوگل و مایکروسافت توسط اپل تحت الشعاع قرار گرفته شده است. و اپل کاری کرده که این دو شرکت از مقام اولی کلی فاصله داشته باشند و برای رسیدن به مقام دوم سهام بازار با هم بجنگند.

طی محاسبات مربوط به سهام در روز جمعه ، مایکروسافت با ارزش سهام 392 میلیارد دلار درآستانه مقام دوم قرار گرفت ، این محاسبات همان تخمین درآمدهای سه ماهه ای هستند که همیشه انجام می شود.

Microsoft and Google in a contest for…second

به نظر می رسد درآمد گوگل در این سه ماهه پیشرفت چندانی نداشته است  ، این مشکل به خاطر خیلی مسائل است از جمله افت شدید درآمد آگهی های این شرکت ، یا فروش ناموفق محصولاتی که سر آن ها خیلی سرمایه گذاری کرده بود از جمله عینک هوشمند گوگل و… اما خدمات مربوط به سرویس کلاد در آمازون در حدود 384 میلیارد دلار ارزش سهام را برای آن به دنبال داشت و یک رشد بسیار بالا محسوب می شد.

یک شرکت مربوط به نفت و گاز در آمریکا به نام اکسان موبایل سال ها مقام اول را به عهده داشت که اپل این مقام را از آن گرفت و اکنون مدتی است که مایکروسافت مقام دوم را از آن گرفته است و به نظر می رسد گوگل هم قصد دارد به عنوان مقام دوم ارزش سهام بازار باشد و در رقابت سختی با مایکروسافت قرار دارد و چیزی که مشخص است این است که اپل بعد از عرضه آیفون و اپل واچ خیلی از سایر شرکت ها فاصله گرفته و به نظر می رسد مدت ها در راس سهام بازار باشد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا