رفع مشکلات امنیتی مرورگر اکسپلورر در ویندوز 10

پس از انتشار ویندوز 10 مشکلاتی در آن وجود داشت که به مرور زمان با انتشار به روز رسانی ها برخی از آن ها رفع شد . یکی از مشکلات کاربران در مرورگر اینترنت اکسپلورر بود. روز سه شنبه ، مایکروسافت پچ جدیدی برای حل مشکلات و رفع تعدادی از نقص های امنیتی منتشر کرد که بر بر روی هر نسخه از ویندوز از ویستا تا ویندوز 10 قابل نصب و راه اندازی است.

یکی از مشکلات بزرگ اینترنت اکسپلورر 7، 8، 9، 10 و 11 اجازه حمله و اجرای کد از راه دور توسط خرابکاران اینترنتی بود 

به طور مثال حمله zero-day به خرابکاران اینترنتی اجازه می داد که کدهای مخرب خود را از راه دور و از طریق مرورگر کاربران اجرا کنند ، برای رفع این مشکل مایکروسافت در طی سال های اخیر به روز رسانی ها و روش های مختلفی را ارائه کرد که نتایج مطلوب و تاثیر گذاری نداشت اما هم اکنون با انتشار این پچ مشکلات برطرف شده است.

1-1

مایکروسافت با انتشار مرورگر Edge در ویندوز 10 که دارای قابلیت های فوق العاده ای است ، توجه کاربران را از اینترنت اکسپلورر به این مرورگر جلب کرد اما شاید تعداد افرادی باشند که هنوز علاقه به استفاده از مرورگر IE دارند و مایکروسافت برای این کاربران مشکلات امنیتی را رفع کرده است . در مرورگر Edge نیز مشکلات امنیتی وجود ندارد . در حال حاضر کاربران می توانند با آرامش کامل از 2 مرورگر فوق العاده شرکت مایکروسافت استفاده کنند.

استفاده از این پچ بسیار ساده است . در صورتی که به روز رسانی جدید ویندوز 10 را نصب کرده اید فقط کافی است این پچ را نصب کنید اما در صورتی که به روز رسانی انجام نشده است ، در ابتداز ویندوز خود را به روز رسانی کرده و سپس این پچ را نصب کنید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا