اسکن اشیاء به صورت 3 بعدی با پروژه مایکروسافت

اشیاء 3 بعدی را با گوشی های هوشمند خود اسکن کنید

در نسل امروز فناوری با پیشرفت دنیای 3 بعدی روبرو هستیم . پرینتر ها ، گوشی ها و … در حال ارتقاء به امکانات 3 بعدی هستند که می توان با این ویژگی امکانات بیشتری را در اختیار داشت و امروزه محققان سیستمی طراحی کردند که به شما اجازه می دهد اشیاء 3 بعدی را با گوشی های هوشمند خود اسکن کنید.

2015-08-25_174137

با توجه به بخش تحقیقات مایکروسافت و محققان دانشگاه آکسفورد برای نوآوری در فناوری امروز ، سیستمی طراحی شده است که گوشی های هوشمند شما را به یک اسکنر 3 بعدی تبدیل می کند . پروژه مایکروسافت MobileFusion نام دارد و به کاربر اجازه می دهد که تصاویر 3 بعدی ایجاد کرده و اشیاء 3 بعدی را اسکن و چاپ کند . مایکروسافت کار بزرگی انجام داده زیرا تا امروز برای انجام چنین کاری نیاز به یک سخت افزار خاص داشت و مایکروسافت توانست چنین کاری را انجام دهد . شما قادر خواهید بود تا اشیا و اشکال را در اندازه های مختلف در چند ثانیه اسکن کنید. همچنین در طول انجام این اسکن، شما می توانید روند و عملکرد اسکن را مشاهده کنید.

شما با دوربین پشتی گوشی هوشمند خود می توانید از اشیاء و اشخاص مدل های 3 بعدی ایجاد کنید و گفته می شود اینقدر با کیفیت مدل سازی می شود که امکان چاپ خواهید داشت . مایکروسافت همچنین اعلام کرده برای تبدیل کردن موبایل به اسکنر 3 بعدی، هیچ احتیاجی به اضافه کردن قطعات سخت افزاری به این ابزارها وجود ندارد . پروژه ی مایکروسافت ترکیبی از پردازش های پردازنده ی گرافیکی و مرکزی است که اشیا را به سرعت اسکن می کند و تمام سطوح را 10 برابر سریع تر از سیستم های رقبا متصل می کند.

پروژه MobileFusion فوق العاده است و آینده درخشانی برای تکنولوژی خواهد داشت اما قبلا یک نرم افزار مشابه به اسم Dacuda توسط توسعه دهندگان علوم فناوری ETH کشور سئویس عرضه شده بود . شما با این نرم افزار امکان ایجاد مدل های 3 بعدی و چاپ آن ها را دارید.

به هر حال کاربران می توانند دنیای واقعی را به دنیای 3 بعدی تبدیل کنند و مایکروسافت می گوید اسکنر 3 بعدی برای موبایل بهتر از راه حل های دیگر است زیرا برای استفاده از آن اتصال به اینترنت نیاز نیست.

پروژه MobileFusion بر روی سیستم عامل های iOS ، اندروید و ویندوز فن قابل استفاده است ولی هنوز تاریخ عرضه آن مشخص نشده است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا