مایکروسافت سه آگهی تبلیغاتی جدید علیه مک بوک ایر ساخت

شرکت مایکروسافت امروز سه آگهی بازرگانی جدید ساخت که در آن مک بوک ایر شرکت اپل را هدف قرار داده است و به مقایسه این لب تاب  با تبلت های جدید خود به نام “سرفیس پرو3″ می پردازد . هر سه آگهی بازرگانی به ویژگی هایی مانند صفحه لمسی و سخت افزار قابل ارتقا در تبلت های سرفیس پرو 3  تاکید داشته و نشان می دهد که این ویژگی ها در مک بوک ایر دیده نمی شوند. هر سه این آگهی های بازرگانی با این شعار ” تبلت می تواند جایگزین لب تاب شما شود.” به پایان می رسد.

Crowded

آگهی بازرگانی اول تحت عنوان “Crowded” به معنای پرجمعیت می باشد که در لحظه آغاز آن  روی دو نفر به عنوان راوی تمرکز شده و توضیح می دهند که چگونه تبلت های سرفیس پرو 3  هم یک تبلت است و هم جایگزین لب تاب می باشد. همزمان که راوی اول درباره سرفیس پرو 3  حرف می زند راوی دوم ادعا می کند که این تبلت ها قدرت  پردازنده های Intel i5 را که در مک بوک ایر دیده می شوند ندارند. در این هنگام راوی اول بیان می کند که سرفیس پرو 3  یک پردازنده برابر با مک بوک ایر دارد و  نشان می دهد که مایکروسافت آفیس، فتوشاپ، پشتیبانی قلم و صفحه نمایش لمسی  در آن وجود دارد. سپس راوی دوم برای مخالفت با او صفحه نمایش لمسی آیپد خود را نشان می دهد با عصبانیت  می گوید : من در همین آیپد کارهای خیلی بیشتری را می توانم انجام دهم.” در پایان این آگهی بازرگانی راوی اول خطاب به راوی دوم می گوید: ” بله ، شما قدرتمند تر از آنچه هستید که تصور می کنید” و این برمیگردد به شعاری که در سری تبلیغات “قدرتمند” مربوط به آیفون 5s ساخته شده است.

 Head to Head

در آگهی دوم که عنوان آن Head to Head یا سربه سر می باشد به صورت مستقیم ویژگی های تبلت مایکروسافت و مک بوک ایر مقایسه شده است ، از نظر حافظه نشان می دهد که هردو 128 گیگابایت فضای داخلی و 4 گیگابایت کارت حافظه دارند. با این حال ، مایکروسافت بار دیگر به صفحه نمایش لمسی، پشتیبانی از قلم و صفحه کلید قابل جدا شدن در تبلت های سرفیس پرو 3  خود اشاره کرده و نشان می دهد که مک بوک ایر این ویژگی ها را ندارد.

 Power

آگهی بازرگانی سوم نیز با عنوان “Power” به معنای قدرت می باشد در شروع آن یک کاربر مک بوک ایر را نشان می دهد که نسبت به نرم افزار Adobe Photoshop که در تبلت سرفیس پرو 3  اجرا می شود کنجکاو است بار دیگر در این آگهی به قابلیت های تبلت و لب تاب اشاره می کند. گوینده ادعا می کند که سرفیس پرو 3  سریع تر از مک بوک ایر کار می کند و این ویژگی به علت داشتن صفحه لمسی kickstand به همراه پورت صفحه نمایش مینی و پورت USB می باشد. در پایان این آگهی بازرگانی کاربر مک بوک با تعجب می گوید ” یعنی شما می گویید این بهتر از مک بوک من است؟؟” و کاربرد سرفیس پرو 3  می گوید ” خب از نظر فنی خودتان هم این را تایید خواهید کرد.”

شرکت مایکروسافت در ابتدا در می ماه سال گذشته  را معرفی کرد ، سپس یک برنامه به قیمت 650 دلار برای کاربران مک بوک ایر طراحی کرد تا با هزینه ای که از این راه به دست می آورد لب تاب خود را به Surface Pro 3 ارتقا دهد. سال های قبل نیز مایکروسافت آگهی های بازرگانی خنده داری را برای مقایسه آیپد با تبلت های Surface  ساخته بود .

همه حتی طرفداران مایکروسافت نیز این موضوع را می دانند که این آگهی های بازرگانی هرگز محبوبیت تبلیغات “I’m a Mac, I’m a PC” مربوط به مک بوک های شرکت اپل را به دست نخواهند آورند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا