آمدن Microsoft OneNote به سیستم‌ عامل مک

گزارش شده است، Microsoft OneNote به‌زودی به سیستم‌ عامل مک می‌آید: رایگان، قابلیت الصاق جدید و …

مایکروسافت بیان کرده است که برنامه یادداشت‌ برداری خود (OneNote) را اواخر این ماه به سیستم‌ عامل مک می‌آورد. این شرکت برنامه‎های همراه OneNote را برای iPhone و iPad در Appstore، به‌صورت رایگان عرضه نموده است. در هر صورت، در بخش رایانه‌های رومیزی، این برنامه منحصراً برای سیستم‌عامل ویندوز است.

آمدن Microsoft OneNote به سیستم‌ عامل مک

The Verge گزارش می‌دهد، مایکروسافت برای اولین بار، نرم‌افزاری را به‌صورت مجانی برای کاربران ویندوز و سیستم عامل مک در ماه مارس عرضه خواهد کرد و آن را از هزینه بسته نرم‎افزاری Office، جدا خواهد کرد.

غول Redmond (مایکروسافت)، حدود یک دهه پیش، نرم‌افزار OneNote را عرضه کرده است.
این تغییر جالبی در راهبرد مایکروسافت است، کاری که ممکن است سازندگان نرم‎افزار بهره‎وری و یادداشت‌برداری، مانند Evernote را تهدید کند.

The Verge گزارش می‌دهد:

ما میدانیم که مایکروسافت، OneNote را برای سیستم عامل مک به‌صورت رایگان عرضه می‌کند و این شرکت همچنین قصد دارد نسخه رومیزی ویندوز آن را نیز بدون هزینه اضافی عرضه نماید. جدا کردن این نرم‎افزار از مجموعه Office، تغییر مهمی در شیوه مدیریتی مایکروسافت است.

گفتیم که بخشی از این رویکرد رایگان، رقبایی همچون Evernote را هدف گرفته است، اما Microsoft در حال اضافه کردن ویژگی های جدیدی است که مردم را در صحنه رقابت به‌سوی خود بکشاند.

همچنین ویژگی جدیدی در راه است: یک قابلیت الصاق جدید که به کاربران اجازه می‌دهد «قسمت‌هایی از صفحات وب را به طور مستقیم به OneNote الصاق کنند». الحاقیه هایی برای مرورگر های Google Chrome و Microsoft Internet Explorer و Mozilla Firefox و Apple Safari نیز ارائه خواهد شد.

Microsoft OneNote برای iPad

سیستم‌ عامل مک

نویسنده، Tom Warren نوشته است: «این قابلیت بسیار به الصاق کننده وب Evernote شباهت دارد و می‌دانیم که مایکروسافت همچنین اجازه خواهد داد، کاربران OneNote یادداشت‌هایشان را به سرویس این شرکت بفرستند تا در یک دفترچه یادداشت ذخیره شود.»

دیروز، یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت تأیید کرد که نسخه‌ای جدید که کاملاً تغییر نموده است، اواخر امسال برای سیستم‌ عامل مک بیرون خواهد آمد. افرادی که حق اشتراک Office 365 را پرداخت می‌کنند، قادر خواهند بود بدون هیچ هزینه اضافی به این نسخه جدید نقل‌ِمکان کنند.

می‎توانید OneNote را برای iPhone به‌صورت رایگان از App Store دریافت نمایید. (دانلود OneNote برای آیفون)
نسخه iPad به‌صورت جداگانه با حجم 267 مگابایت از Appstore قابل بارگزاری است. (دانلود OneNote برای آیپد)

روی سخن با مایکروسافت است، وقتی که بر روی یکپارچه‌سازی این نرم‌افزار کار می‌کنید، بهتر نیست که نرم‌افزار های iPad و iPhone را تحت یک برنامه جهانیِ واحد در بیاورید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا