صفحه نمایش سورفیس

مایکروسافت سرفیس و آیپد جدید : مقایسه صفحه نمایش

یک مقایسه کامل بین صفحه نمایش مایکروسافت سرفیس و بقیه تبلت های رقیب نشان داده که نمایشگر سرفیس مایکروسافت از همه تبلت های هم رده خود برتری دارد ولی هنوز نمی تواند از پس صفحه نمایشگر رتینا 9.7 اینچی آیپد بر بیاید. طبق مقایسه های انجام شده بین نمایشگر مایکروسافت سرفیس RT و بقیه رقبایش ، از جمله آیپد2 با صفحه نمایش رتینا و گلکسی تب 10.1 اینچی سامسونگ مشخص شده که نمایشگر microsoft شروع خیلی خوبی را داشته است.

مایکروسافت سورفیس rt

به خصوص متن های روی صفحه نمایش خیلی واضح تر هستند ، تنظیمات کالیبره شدن کارخانه آن بهتر است و همچنین انعکاس نور خیلی کمتری نسبت به آیپد2 و همه تبلت های بزرگ با رزولوشن 1280 در 800 پیکسل دارد، ولی شفافیت آیپد 3 یا 4 و گستره رنگی بزرگ آنها را نیز را ندارد.

تبلت مایکروسافت سرفیس که دارای رزولوشن 1366 در 768 پیکسل است. از وقتی مایکروسافت وارد بازار تبلت شده است صفحه با رزولوشن نسبتا پایین این تبلت، مخصوصا در مقایسه با آیپد موضوع قابل توجهی برای تمرکز روی این محصول شده است.

تبلت جدید مایکروسافت

تکنولوژی “ClearType” دلیل برتری مایکروسافت ؟

یک مهندس ماه پیش ادعا کرده بود که صفحه نمایش سرفیس از لحاظ کارایی از صفحه نمایش رتینا آیپد به خاطر تکنولوژی “ClearType” این کمپانی برتری دارد. ” استیو بچین” گفته بود که “ClearType” میران “رزولوشون درک شده” صفحه نمایش سرفیس را به وسیله حذف کردن انعکاس ها و دیگر مزایایش به بالاترین حد می رساند.

آزمایش های انجام شده بر روی سرفیس RT نمایش می دهند که درواقع صفحه سرفیس کمترین میزان انعکاس نور را در میان همه تبلت های مورد آزمایش قرار گرفته دارد. در نتیجه این آزمایش ها مشخص شده است که صفحه نمایش رتینای آپید 33 درصد نور محیطی را بیشتر از صفحه نمایش سرفیس RT منعکس می کند ، در حالی که صفحه نمایش گلکسی تب 10.1 اینچی 41 درصد نور بیشتری را منعکس می کند.

ولی همینطور که سرفیس انعکاس ها را کم می کند ، نمی تواند از جنبه حیطه رنگی با تبلت های با رزولوشن بالاتر مقایسه کند. در اتنهای این آزمایشات مشخص شد که صفحه نمایش microsoft سرفیس نسبت به آیپد2 برتری دارد. این دستگاه که به قیمت 399 دلار به فروش می رسد ، صفحه نمایشی با رزولوشن 1027 در 768 پیکسل دارد.

مقایسه صفحه نمایش

نتیجه مقایسه صفحه نمایش

در مجموع آیپد با صفحه نمایش رتینا در آزمایش های صفحه نمایش از همه رقیبان خود جلو زد. با وجود ضعف اصلی آن که منعکس کردن بیشتر نور محیطی بود ، در این مقایسه امتیاز “A” را از آن خود کرد در حالی که تبلت سرفیس مایکروسافت نمره “-A” و تبلت گلکسی تب 10.1 نمره “+B” را گرفتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا