دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

ویندوز فون 8.1 مایکروسافت به زودی منتشر می شود

در میان سیستم عامل های اندروید گوگل و آی‎او‎اس اپل، شرکت مایکروسافت نیز با ارائه سیستم عامل ویندوز فون حرف هایی برای گفتن دارد. هرچند که سیستم عامل مایکروسافت دارای ساختاری کاملا متفاوت است اما قابلیت های نرم افزاری محدود تری نسبت به دو رقیب بزرگ خود دارد. انتظار می رود که مایکروسافت با پوشش کاستی ها، تبدیل به رقیبی جدی برای دو سیستم عامل حاکم بر بازار گوشی های هوشمند شود.

ویندوز فون

مایکروسافت هنوز تاریخ رسمی برای معرفی Windows Phone 8.1  اعلام نکرده است، اما این مطلب شایعه شده است که زمان ارتقای این پلت فرم به نسخه جدید بین ژولای و آگوست امسال خواهد بود. اخیرا بحث های زیادی درباره ویندوز موبایل 8.1 ایجاد شده است، به عنوان نمونه آنچه که SDK یا Software Development Kit نامیده می شود یا سایر ویژگی هایی که احتمال وجود آن ها در ویندوز موبایل 8.1 می رود. در گزارش ها درباره ویژگی های جدید ویندوز موبایل 8.1 مانند شخصی سازی پس زمینه، Miracast و موارد جدید دیگری سخن به میان آمده است.

در گزارشی از یک منبع چینی، اینگونه ادعا شده است که انتشار ویندوز موبایل 8.1 با استناد از منبعی که به برنامه های مایکروسافت دسترسی دارد، پیش نمایش توسعه یافته ویندوز موبایل 8.1 با استفاده از یک حساب App Studio در آوریل به روی توسعه دهندگان باز خواهد شد. همچنین ادعا شده است که در فاصله بین ماه های ژولای و آگوست، نسخه نهایی ویندوز موبایل 8.1 منتشر خواهد شد. هم زمان نیز گوشی های هوشمند جدید ویندوز موبایل یا WP برای معرفی بیشتر این سیستم عامل معرفی خواهند شد. نامی از تولیدکنندگان مورد انتظار برای توسعه این گوشی ها ارائه نشده است بنابر این مشخص نیست در آن زمان دقیقا چه شرکت هایی گوشی های WP جدید را معرفی خواهند کرد. البته معرفی گوشی های جدید با سیستم عامل ویندوز فون 8.1 هنوز رسما اعلام نشده است.

redmondpie

1 دیدگاه دربارهٔ «ویندوز فون 8.1 مایکروسافت به زودی منتشر می شود»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *