از امروز مایکروسافت دیگر از ویندوز XP پشتیبانی نمی کند

بعد از یک دهه سرویس دهی، ماکروسافت امروز رسما اعلام کرد که دیگر از ویندوز XP پشتیبانی نخواهد کرد. این بدین معنی است که دیگر هیچ آپدیتی برای این ویندوز XP عرضه نخواهد شد و دیگر ماکروسافت آینده‌ای برای این ویندوز متصور نیست. ویندزو XP یکی از نسخه‌های برجسته ویندوز‌های شرکت ماکروسافت بود که هم‌اکنون نیز توسط میلیون‌ها شخص، شرکت و سازمان در سراسر جهان استفاده می‌شود، با این وجود شرکت ردموندی قصد ندارد به صورت رسمی دیگر از ویندوز XP قدیمی پشتیبانی کند. ظاهرا دولت هلند حدود 34000 تا 40000 ماشین را بر مبنای ویندوز XP اجرا می‌کند، بر همین پایه کشور هلند و انگلیس برای یک سال دیگر پشتیبانی از ویندوز XP را خواهند داشت تا اینکه جایگزین مناسبی پیدا کنند.

Windows-XP-wallpaper

برای باقی افراد ویندوز XP دیگر پشتیبانی نخواهد شد. حتی با وجود اینکه ماکروسافت نسخه‌ای جدید از سیستم عامل معروف خود عرضه کرده است و تبلغیات زیادی برای مهاجرت به این نسخه‌ها می‌کند اما هنوز بخش بزرگی از جامعه کامپیتور‌های رومیزی از سیستم عامل 12 سال قبل ویندوز XP را استفاده می‌کنند.

ماکروسافت در سال 2006 ویندوز ویستا را معرفی و عرضه کرد، این نسخه ویندوز یکی از دلایلی بود که کاربران تصمیم گرفتند در همان نسخه ویندوز XP بمانند و دستگاه خود را به ویندوز بالاتر ارتقا ندهند. ویندوز ویستا برای شرکت ماکروسافت به نوعی فاجعه حساب می‌شد و بعد از عرضه این سیستم عامل بسیاری از ویندوز نامید شدند و انتقاد‌های زیادی نصیب ماکروسافت شد، گرچه ویندوز 7 و ویندوز 8 ارزش آپگرید را دارند و کاربران باید این نسخه‌ها را امتحان کنند، اما نباید تعجب کرد که چرا کاربران هنوز بر روی کامپیوتر‌های رومیزی سیستم عامل ویندوز XP را اجرا دارند.

Windows-XP

پایان پشتیبانی از ویندوز XP به معنی تمام شدن دوره این نسخه سیستم‌عامل است، اما همچنین می‌تواند نشان‌دهنده شروعی دوباره برای یک سیستم عامل جدید برای کاربران باشد. چند روز پیش ویندوز 8.1 در کنفرانس توسعه دهندگان معرفی شد و تا چند هفته دیگر قابل دانلود است، و کاربران می‌توانند این سیستم‌عامل مدرن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنند و تحولی در نحوه تعامل خود با سیستم عامل ایجاد کنند.

اما اگر هنوز قصد ادامه کار با ویندوز قطع پشتیبانی شده XP دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما آخرین نسخه این سیستم‌عامل که همراه با تمام آپگرید‌ها تا بدین لحظه است را دانلود و نصب کنید تا در آینده به مشکلی برنخورید. همچنین توصیه می‌شود از این نسخه ویندوز دست بکشید و به یک نسخه بالاتر از ویندوز مهاجرت کنید، برای کاربرانی که نیاز به پایداری در سیستم عامل خود دارند ویندوز 7 ماکروسافت گزینه بسیار خوبی است.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا