ماکروسافت قابلیت‌های ایکس باکس لایو را به iOS می‌آورد

ماکروسافت در نوامبر گذشته برنامه SmartGlass را بر روی اپ استور قرار داد. با این برنامه دارندگان ایکس باکس می‌توانند به این کنسول وصل شوند و در فضای وب گردش کنند. به دستاورد‌های خود دسترسی پیدا کنند، بین محتوای داشبور حرکت کنند، همه این‌ها از طریق آیفون و آیپد امکان پذیر شد.

اما ماکروسافت به این برنامه قانع نشده است.

بر طبق گزارش‌های رسیده از سایت The Verge، غول ردموندی به دنبال راهی است تا سرویس Xbox Live را به صورت میان پلتفرمی کند و به راهی جدید و بزرگ وارد شود. در همین ماه ماکروسافت ابزاری را ارائه خواهد کرد که به توسعه دهندگان آی او اس و اندروید اجازه می‌دهد سرویس ایکس باکس لایو را همراه با برنامه‌ها و بازی‌ها ادغام کنند.

xbox-one-2

اما به توسعه دهندگان بازی ماکروسافت از دادن فرآیند صدور گواهینامه خودداری می‌کند. این کمپانی اکنون به دنبال پیروزی و موفقیت بیشتر به وسیله پشتیبانی زیاد از Xbox Live و آسان کردن ادغام این سرویس با بازی و برنامه‌ها می‌باشد.

هدف ماکروسافت

تام وارن از سایت The Verge می‌گوید که برنامه ریزی ماکروسافت این است که ایکس باکس لایو را در بین همه سیستم عامل‌های اصلی گسترش دهد. بخش اصلی و کلیدی این عملیات این است: ابزاری ساده در دست سازندگان اپلیکیشن اجازه خواهد می‌دهد بازی‌ها را به ایکس باکس لایو بیاورند، و این بازی بر روی ویندوز، آی او اس یا اندروید اجرا خواهد شود.

در حالی که در حال حاضر گوگل برای بازی‌ها از سرویس Google Play استفاده می‌کند و اپل نیز با اپ استور همین هدف مشابه را دنبال می‌کند، ماکروسافت می‌خواهد ایکس باکس را به عنوان جایگاه جایگزینی برای بازیکنان قرار دهد تا کاربران به دستاورد‌ها دسترسی داشته باشند، دوست پیدا کنند و احتمالا یک میان پلتفرم برای بازی ها ایجاد شود.

این گزارش می‌گوید; “ماکروسافت برای ساخت پلتفرم جدید چند توسعه دهنده را به استخدام درآورده است.” در واقع به نظر می‌رسد ماکروسافت با این کار این موضوع را تایید می‌کند.

کمپانی اخیرا به دنبال این بوده که مهندسان توسعه نرم‌افزار را به دستگاه‌های جدید و بخش بازی بیاورد. کاندید ایده آل برای اینکار احتمالا باید یک پلتفرم منبع باز مدرن، با چارچوبی سبک، توسعه پذیر و مقیاس پذیر را برای ویندوز استور، ویندوز فون، آی او اس و اندروید بسازد.

ماکروسافت کنفرانسی در تاریخ 2-4 آپریل 2014 و در شهر سن فرانسیسکو برگزار خواهد کرد. انتظار داریم که غول ویندوزی پیش نمایشی از ویندوز فون 8.1 را نشان دهد، همچنین در جواب سیری، دستیار شخصی دیجیتال Cortana را معرفی کند.

بر طبق گفته ماکروسافت 48 میلیون نفر از سرویس Xbox Live استفاده می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا