مایکروسافت مرورگر Edge را جایگزین اینترنت اکسپلورر کرد

در اوایل سال جاری مایکروسافت مرورگری جدیدی را که جایگزین اینترنت اکسپلورر می باشد معرفی کرد ، در آن زمان این مرورگر با کد ساخت Project Spartan هنوز در دست توسعه دهندگان بود ، اما در کنفرانس امروزی که با نام BUILD برای توسعه دهندگان اجرا شد مایکروسافت درباره مرورگر جدید خود جزئیات بیشتری را مطرح کرد و نام آن را نیز مشخص کرده است : Microsoft Edge

به گفته مایکروسافت نام Edge برمیگردد به “بودن در شور و اشتیاق تولید و مصرف” شعاری که مایکروسافت به  Edge اختصاص داده ” مرورگری که ساخته شده برای کار” می باشد فضای کاربری آن ساده ، بدون حاشیه هایی در طراحی ، و دسترسی آسان به ابزار می باشد.

Edge دارای قابلیت های قابل توجهی می باشد ، به کاربران اجازه می دهد که در صفحه زیرنویسی و حاشیه نویسی کنند ، در مرورگر نکات خود را در گوشه ای یادداشت کنیدسپس یادداشت های مربوط به یک وب سایت خاص را به دوستانتان ارسال کنید ، مایکروسافت می گوید که Edge  به وسیله فن آوری هسته پرسرعت طراحی شده است.

Edge  دارای حالت صفحه بدون مزاحمت وتبلیغات است ، و دارای یک نوار ابزار  کاربردی است که دسترسی آسان وسریع به برنامه ها را میسر کرده است. این مرورگر از کورتانا یا همان ابزار صوتی مایکروسافت که رقیب جدی سیری اپل است  پشتیبانی می کند .  همگام سازی با کورتانا اجازه می دهد که تب مربوط به هوم پیج کاربر با یک دستورصوتی باز شود و حتی در هنگام حست وجوی سایتی خاص تمامی سایت های مرتبط و شبیه به آن نمایش داده شوند.

یکی از اولین چیزهایی که مایکروسافت در کنفرانس  BUILD بیان کرد قابلیت اجرای این مرورگر در آی او اس ، اندروید ، ویندوز 10 و وینندوزهای پایین تر بود ، همچنین این برنامه می تواند هم زمان با فایرفاکس و گوگل کروم نصب شود .

Microsoft Edge نسل جدید مرورگرهای شرکت مایکروسافت است و هدف آن این است که جایگزین اینترنت اکسپلورر شود اما اینترنت اکسپلورر تقریبا توسط اکثر کاربران اینترنتی نصب شده است و برای خیلی از سایت ها فقط این مرورگر به درد میخورد . گفته می شود به روزرسانی های مربوط به مرورگر جدید Microsoft Edge همزمان با ویندوز 10 می باشد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا