شرکت مایکروسافت ، رقیب اصلی سامسونگ شد

همانطور که بسیاری از شما ممکن است شنیده باشید ، سامسونگ و مایکروسافت در حال حاضر در یک مشاجره حقوقی حضور دارند . در اوایل سال جاری مایکروسافت شکایتی را علیه سامسونگ تنظیم کرد . طبق این شکایت شرکت سامسونگ بدهی یک میلیارد دلاری خود را برای حق ثبت اختراع و دریافت امتیاز به مایکروسافت نپرداخته بود . همینطور مایکروسافت پرداخت جریمه دیرکرد به مبلغ 6.9 میلیون دلاری را از سامسونگ درخواست کرده بود .

حق ثبت اختراع مورد نظر این شکایت ، مربوط به تولید دستگاه های اندرویدی می شد . سامسونگ و دیگر OEM ها می بایستی هزینه مشخصی را برای مجوز ثبت اختراع گفته شده به مایکروسافت پرداخت می کردند . با این حال سامسونگ در شکایت خود ادعا کرده است که با خرید نوکیا توسط مایکروسافت ، این شرکت قراردادی را که در سال 2011 با سامسونگ بسته بود ، نقض کرده است .

اما حالا به نظر می رسد که سامسونگ ، مایکروساقت را رقیب رودر روی خود به حساب آورده است .

140318-microsoft-ipad-1145_df78f5b935bd97c66fa178dc71e55ea5

قدرت های تکنولوژی کره جنوبی درمورد آخرین شکایت تنظیم شده توسط سامسونگ شک داشتند . آنها احتمال می دادند که این موضوع در واقع شکلی از تبانی انجام یافته بین دو شرکت باشد . ” توافقات انجام شده بین دو رقیب ،حالا از وجود یک تبانی احتمالی خبر می دهد ” تا حدی که سامسونگ از انجام دادن معاملات مربوطه ، در زمان باقی مانده تا پایان قرارداد ، خودداری می کند . یکی از معاملاتی که سامسونگ با مایکروسافت داشت این بود که می بایست اطلاعات تجاری محرمانه خود را با مایکروسافت به اشتراک بگذارد . هدف آنها توسعه ویندوز فون بود. درعوض مایکروسافت نیز متعهد می شد که در صورتی که سامسونگ ویندوز فون های بیشتری بفروشد ، میزان پرداختی های حق امتیاز را کاهش دهد  .

در حال حاضر مایکروسافت مالک نوکیا است و می تواند به زودی دستگاه های ویندوز فون خود را بسازد . سامسونگ احساس می کند که این می تواند باعث بروز مشکلاتی در آینده شود . علی الخصوص با توجه به اطلاعات محرمانه تجاری که این دو شرکت در گذشته با هم به اشتراگ گذاشته اند .

می توان گفت ، در حال حاضر مایکروسافت در موضع قدرت قرار گرفته است . پیش بینی می شود که مایکروسافت پیروز این دادگاه شود و در نهایت سامسونگ مجبور خواهد شد که بدهی خود را به مایکروسافت پرداخت کند.

ubergizmo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا