رونمایی از پرینترهای شیشه ای 3 بعدی در سال 2016

 ساخت این پرینتر های 3 مزایای فراوانی برای فناوری در پی خواهد داشت

پرینتر های 3 بعدی هنوز نیاز به روش ها و نمونه سازی های آسان تر برای شرکت ها و علاقه مندان دارد . اما فناوری جدید چاپ شیشه ای 3 بعدی ، می تواند دستیابی به یک موفقیت جدید و گسترش برنامه های کاربردی باشد.
 2015-08-22_234023
اوایل این هفته محققینMIT توانستند راهی پیدا کنند که این بار به جای پلاستیک از شیشه بتوان در چاپ سه بعدی استفاده کرد و این روش G3DP نام دارد و که طرز کار آن شباهت زیادی به پرینت سه بعدی اشیاء از جنس  پلاستیک می باشد . روش کار این متود به این گونه است ، که از فرم مذاب شیشه در ضخامت های مختلف استفاده میکند. این چاپگر از دو اتاقک تولید گرما که بر روی یک دیگر قرار دارند، ساخته شده است. دمای اتاقک بالا به ۱۹۰۰ درجه می رسد و اتاق پایینی نیز با تولید گرما و سپس خنک کردن اتاقک ، باعث سفت شدن پرینت شیشه ای می شود.
تیم MIT گفته که این کار باعث می شود تا برای اولین بار یک شیء از جنس شیشه پرینت شود، که به وسیله این پرینتر سه بعدی می توان اشیاء مختلفی را ساخت. البته باید گفت این کار از نظر ما یک قدم بزرگ در طراحی نیز می باشد و به وسیله این پرینتر سه بعدی میتوان اشیاء هنری زیبایی را خلق کرد.
یکی از محققان این پروژه Neri Oxman گفت : دستیابی به این موفقیت می تواند منجر به پیشرفت در ایجاد کابل های فیبر نوری که در انتقال داده ها موثر است ، باشیم . ترکیب فیبر نوری توسط نور و پرینتر شیشه ای نتایج خوبی خواهد داشت.
او همچنین توضیح داد که ساختمان آیرودینامیکی این پرینتر به نحوی طراحی شده است که نور خورشید را جذب کند . تحقیقات زیادی برای ساخت این پرینتر های 3 بعدی انجام شده است که مزایای فراوانی برای فناوری در پی خواهد داشت . در آینده از فناوری های شیشه ای بیشتر خواهیم شنید.
صرف نظر از این ویژگی ها ، پرینتر های 3 بعدی یک فرایند آهسته هستند . بنابراین از نظر سرعت عمل هنوز مدرن نشده اند اما در حال محققان در حال تحقیق برای ساخت یک ساختمان پیچیده تر و مدرن تر برای افزایش سرعت پرینتر های 3 بعدی هستند.
هنوز تاریخ رونمایی از این پرینتر ها اعلام نشده است ولی گفته می شود این تیم قصد دارد در نمایشگاه Cooper Hewitt که سال 2016 در موزه نیویورک برگزار می شود ، از پرینتر های 3 بعدی شیشه ای رو نمایی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا