سیستم واقعیت مجازی در ماشین eX شرکت Mitsubishi

سیستم نمایشی هود ماشین تان را فراموش کنید . طراحی های اتومبیل eX شرکت Mitsubishi در قسمت شیشه جلوی ماشین واقعیت مجازی قرار داده اند

پیش از اولین رونمایی شرکت Mitsubishi در نمایشگاه Tokyo Motor Show که در اواخر این ماه قرار است اتفاق بی افتد ، این شرکت از طرح های تفسیری و مفهومی آخرین اتومبیل معرفی شده اش ، یعنی اتومبیل eX رونمایی کرد.

طراحی فعال و زنده این اتومبیل ، آن طور که شرکت Mitsubishi اظهار داشته است ، در حین این که از لحاظ بصری جذاب و زیبا می باشد ، زیبایی ظاهری جنبه ای که باعث برجسته شدن این ماشین می شود نیست. در عوض ، ویژگی واقعیت مجازی ( AR ) قرار داده شده در شیشه جلوی این اتومبیل است. مسلما ، ممکن است از نظر برخی افراد این ویژگی جدید به نوعی مایه حواس پرتی راننده تلقی شود ، ولی در واقع ، واقعیت دقیقا عکس این مسئله را نشان می دهد.

2015-10-11_013210

ویژگی‌های جالب این اتومبیل

سیستم واقعیت مجازی ( AR ) قرار داده شده در شیشه جلوی این اتومبیل هدفش این است که چشم راننده و حواس وی را با نشان دادن اطلاعاتی که به صورت معمول در سیستم لمسی داخل داشبورد اتومبیل نشان داده می شود ، به سمت جاده جلب کرده و دامنه دید وی را به مقابل جا به جا کند. این اطلاعات شامل مواردی چون راهنمایی مسیر یابی جاده ای ، هشدار دادن فاصله غیر مجاز بین شما و اتومبیل های جلویی و عقبی ، هشدار برای آگاه سازی در هنگام خروج از خطوط ما بین لاین ها ، و هشدار رو در رویی با علائم و تابلو های رانندگی ، می باشد که البته تنها محدود به این موارد نیست. این داده های نمایش داده شده با استفاده از سیستم وابسته به دوربین آنبورد تشخیص علائم جاده ای جمع آوری می شوند.

خوشبختانه ، این صفحه نمایش تنها صفحه نمایش موجود در درون این اتومبیل اسپرت نیست. در قسمت مرکزی داشبورد صفحه نمایشی( ID ) وجود دارد که در آن اطلاعاتی که از اهمیت کمتری برخوردار هستند نمایش داده می شوند ، وقتی که این صفحه نمایش مرکزی با استفاده از فضای ابری به گوشی همراه هوشمند شما متصل می شود ، به لطف هوش مصنوعی به کار رفته در آن ، صفحه ID می تواند بسته به عادات و علایق کاربر استفاده کننده و با توجه به اطلاعاتی که از بررسی فضای ابری کاربر به دست آورده است ، پیشنهاداتی مفید و کاربردی را به وی بدهد.

2015-10-11_013323

علاوه بر این ، کار آینه های دید کناری و آیینه های دید عقب نیز با استفاده از دوربین ها و صفحاتی با کیفیتی بالا جایگزین شده است. صفحه نمایشی که برای دوربین های عقب اختصاص داده شده است در کنسول بالای سری قرار داده شده است ، در حالی که صفحه نمایش دوربین های کناری یا در قسمت های کناری بخش پشت فرمان اتومبیل نمایش داده می شوند.

بر خلاف قابلیت واقعیت مجازی شیشه جلو ماشین اجزایی که طراحی های اتومبیل eX آن ها را به نمایش گذاشته است دیدی واقعی تر از آینده ای که اتومبیل های متقاطع اسپرت به آن خواهند رسید را به ما نشان می دهد. در زیر بدنه این اتومبیل بسته باتری ای قرار دارد که این سازنده اتومبیل ژاپنی از آن به عنوان های ” عملکرد بالا ” و ” ظرفیت بالا ” یاد می کند. این باتری ها موتور های الکتریکی این اتومبیل را تغذیه می کنند ، که مفهوم رانندگی با تمام چرخ ها یا AWD با استفاده از دو موتور دو قلو است را تشکیل می دهند. با این که شرکت Mitsubishi

از عملکرد این اتومبیل هیچ گونه طرح و شکل مفهومی ای را ارائه نداده است ، ولی آن ها بیان کرده اند که باتری این اتومبیل با یک بار شارژ می تواند تا 400 کیلو متر یا 248 مایل را به راحتی طی کند ، قبل از این که نیاز به شارژ دوباره پیدا کند.

2015-10-11_013336

با این که طراحی های این اتومبیل به گونه ای هستند که شما را یاد طراحی های اتومبیل های قدیمی می اندازند ، ولی کابین گران قیمتی بر روی این اتومبیل قرار داده شده است که شامل در های جلوای است که لولای آن در جلو قرار داده شده است و همچنین شامل درهای عقبی است که لولای آن ها در قسمت عقب قرار داده شده است. با وجود نداشتن ستون مرکزی در ای اتومبیل ، مسافران می توانند به راحتی هر چه تمام تر وارد کابین این اتومبیل شوند.

داستان طراحی مفهومی اتومبیل eX را نیز با گفت و گو در مورد قسمت جلو آن خاتمه می دهیم ، که در آن ما شاهد قابی هستیم که پنجره مشبک شرکت Mitsubishi را به نمایش می گذارد. علامت ضربدری که در قسمت جلوی اتومبیل قرار دارد در طول روز نور خورشید را در خودش ذخیره کرده و در شب نور اضافی را از خودش منتشر می کند که اتومبیل را هر چه بیشتر برای عابرین پیاده قابل رویت می کند. در حالی که ، درست در زیر این قسمت ، چراغ های خطر این اتومبیل قرار دارند که در قسمت پایین جایگذاری شده اند تا مانع از دید اتومبیل هایی که از مقابل می آیند نشوند.

2015-10-11_013348

آخرین ویژگی جالبی که در این اتومبیل قرار داده شده است ، این است که قاب جلوی این اتومبیل را از جنس ماده ای لاستیکی مانند ساخته است. می پرسید که چرا شرکت Mitsubishi چنین کاری را کرده است ؟ این شرکت بیان کرده است که این قاب ها می توانند میزان خسارت وارده از در هنگام برخورد با موانع و یا افراد عادی ، کاهش می دهند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا