نسخه‎ی موبایلی سیستم نظرگذاری وبی Dropbox

محل ذخیره‎ی Cloud، یعنی Dropbox روز سه شنبه، یک سیستم نظرگذاری جدید را معرفی کرد که توسط آن به دیگران اجازه داده می‎شود در مورد فایل ارائه مطلب، عکس یا ویدئویی که آپلود کرده‎اید، نظر و بازخورد مفید خود را بیان کنند.

2

به جز دسترسی زودتر کاربران Dropbox For Business که از ماه قبل تا به کنون در حال استفاده از این سیستم نظر گذاری هستند، هم اکنون این ویژگی برای عموم نیز قابل دسترسی است.

در این سیستم نظرگذاری روی فایل‎های اشتراک گذاشته شده، نکاتی برگرفته از توییتر مانند @mentions ، پاسخگویی به اعلامیه و غیره نیز قرار گرفته است. این ویژگی فعلا در نسخه‎ی وبی Dropbox فعال است اما “به زودی” می‎توان از طریق موبایل نیز به آن دسترسی پیدا کرد.

هر کس با قابلیت دسترسی به یک لینک اشتراک گذاشته شده می‎توان نظر خود را بگذارد. برای دعوت کردن از دیگران جهت نظر گذاشتن – چه از Dropbox استفاده کنند یا خیر- فقط کافیست @ را تایپ کرده و بعد از آن اسم یا ایمیل فرد مورد نظر را وارد کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد، برای پاسخ‎هایی که در مورد فایلتان قرار می‎گیرد، به ایمیلتان اعلامیه فرستاده می‎شود به همین دلیل به راحتی می‎توانید بفهمید اوضاع چگونه می‎گذرد. اگر به خاطر گفتگوهای زیاد، میزان اعلامیه‎ها خیلی زیاد شد، می‎توانید با انتخاب گزینه‎ی Unsubscribe from notifications آن را غیر فعال کنید.

شما می‎توانید هر زمانی که خواستید در منوی Options گزینه‎ی Turn off comments را برای غیرفعال کردن نظرگذاشتن انتخاب کنید.

خلاصه‎ای از نظرات وبی Dropbox که در وبلاگشان قرار گرفته است:

با استفاده از mention کردن می‎توانید هر کسی را وارد بحث و گفتگو کنید

وقتی که بعد از تایپ @ اسم یا ایمیل کسی را می‎زنید، آنها حتی اگر از Dropbox هم استفاده نکنند، یک اعلامیه‎ی ایمیلی دریافت خواهند کرد. در این ایمیل لینکی مستقیم برای رفتن به فایل موردنظر نیز قرار گرفته است. این فرآیندی تک مرحله‎ای برای اشتراک گذاشتن فایل و جمع آوری نظر در آن واحد است.

بلافاصله به روز بشوید (اگر این گزینه را انتخاب کنید)

هر زمان کسی روی یکی از فایل‎های اشتراک گذاشته‎ی شما نظر بگذارد، از طریق ایمیل شما در جریان قرار خواهید گرفت. اگر از اطلاع پیدا کردن‎های دقیقه به دقیقه خوشتان نمی‎آید می‎توانید گزینه‎ی Unsubscribe from notifications را بزنید.

گفتگو را مدیریت کنید

هر کسی که به فایل اشتراک گذاشته دسترسی داشته باشد می‎تواند نظر بگذارد. اما اگر شما نخواهید دیگران نظر خودشان را بگویند چه؟ اگر چیزی که به اشتراک گذاشته‎اید، یک فایل است کافیست از منوی Options، گزینه ی Turn off comments را انتخاب کنید.

فایل‎های مایکروسافت آفیس را در لحظه تغییر دهید

اگر نظرات در یک فایل آفیس قرار گرفته و شما هم صاحب آن هستید، برای تغییر دادن آن اصلا نیازی به بستن مرورگر ندارید. فقط روی دکمه‎ی open کلیک کرده تا فایل را در Office Online یا ‎نسخه‎ی روی کامپیوترتان ویرایش کنید. در هر صورت تغییرات روی فایل Dropbox ذخیره خواهد شد.

اپ موبایلی Dropbox برای iOS روی اپ استور قابل دسترسی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا