به لطف آیفون SE کاربران اندروید به سمت iOS کشیده شده‌اند

اپل هفته‌ی گذشته آیفون SE را نه تنها با هدف جذب مشتریانی که یک تلفن هوشمند کوچک اما قدرتمند می‌خواهند، بلکه همچنین برای آن دسته از کاربران آیفون‌های قدیمی که قصد دارند دستگاه خود را با صرف هزینه‌ای کم به یک سخت افزار و نرم افزار جدید ارتقا دهند، معرفی کرد و به نظر می‌رسد که در عین حال این آیفون بیشتر از مدل‌های قبلی مورد استقبال کاربران اندروید قرار گرفته است.

more-android-users-becoming-apple-fans-thanks-to-iphone-se-study-shows-502349-3

فروش آیفون

نتیجه‌ی مطالعات صورت گرفته توسط Slice Intelligence نشان می‌دهد که در میان همه‌ی خریدارانی که تاکنون آیفون SE را گرفته‌اند، تنها ۳۵.۴ درصد از آن‌ها کاربران قدیمی اپل بوده‌اند در حالی که ۴۸.۷ درصد از آن‌ها افرادی بوده‌اند که در ۲۴ ماه گذشته هیچ تلفن جدیدی نخریده بودند. مورد جالب دیگر این است که ۱۵.۹ درصد از خریداران این موبایل گفته‌اند که از یک پلتفرم غیر اپلی به این گوشی روی آورده‌اند که با توجه به گفته‌های Slice بیشتر این افراد از پلتفرم اندروید بوده‌اند.

در مقایسه‌ی نمودارهای آیفون SE و آیفون 6s، مشخص است که مدل ۴ اینچی در زمینه‌ی جذب کاربران اندروید موفق‌تر عمل کرده است.

در این تحقیق گفته شده که فقط ۱۰.۳ درصد از خریداران آیفون 6s کاربران پلتفرم‌های دیگر بوده‌اند، در حالی که ۴۹.۳ درصد از این خریداران پیش از این هم مشتری اپل بودند.

فروش اخیر آیفون SE

متاسفانه همه چیز برای اپل مثل آیفون SE خوب نیست. در مقایسه‌ی نمودارهایی که از فروش اخیر مدل‌های مختلف آیفون منتشر شده است، نسخه‌ی SE در مقایسه با آیفون 6 تنها ۳ درصد از فروش آن را داشته که به خوبی نشان می‌دهد که این دستگاه لزوماً همه‌ی مشتریان را هدف نگرفته بلکه بیشتر خوشایند کسانی بوده که به دنبال یک تلفن هوشمند کوچک‌تر می‌گشتند.

more-android-users-becoming-apple-fans-thanks-to-iphone-se-study-shows-502349-2

این تحقیق نشان می‌دهد که میزان فروش آیفون SE در اولین آخر هفته‌ی بعد از عرضه، ۹۴ درصد کمتر از زمان معرفی آیفون 6s و ۴۶ درصد کمتر از آیفون 6 بوده است.

آیفون SE با شمایلی مشابه‌ی آیفون 5s اما سخت افزاری همانند آیفون 6s یعنی دو پردازنده‌ی A9 و M9 و دوربین ۱۲ مگاپیکسلی معرفی شد. علاوه بر این، آیفون مذکور بخش‌هایی مثل سنسور اثر انگشت و دوربین جلوی 1.2 مگاپیکسلی را هم از آیفون 6 به ارث برده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا