با دستگاه سالتو ، دنیای واقعیت مجازی را با استفاده از حرکات بدن خود تجربه کنید

دنیای فناوری در حال پیشرفت دنیای واقعیت مجازی است . ما با استفاده از لوازم جانبی مانند گوشی هوشمند و … با استفاده از هدست واقعیت مجازی تجربه فوق العاده ای از جهان خیالی بدست خواهیم آورد . اما تا امروز برنامه ریزی برای استفاده از این هدست ها در بدن که به وسیله حرکات بدن کار کند نشده بود و به تازگی این تکنولوژی نیز در لباس شما با استفاده از سنسور های بسیار قابل دسترس خواهد بود.

یک تیم تحقیقاتی در کپنهاگ ، دانمارک دستگاه کوچکی طراحی کرده اند که با نصب کردن آن در قسمتی از لباس کاربر می تواند با حرکت بدن خود از دنیای واقیت مجازی لذت ببرد . شاید کمی گران قیمت باشد اما شما حسی را تجربه می کنید که هرگز در زندگی خود آن را تجربه نکرده اید . این دستگاه کوچک با سنسور های بسیار سالتو نام دارد و 700 دلار برای ساخت آن هزینه شده است . گفته می شود این دستگاه کوچک می توان به انسان برای ساخت فیلم های واقیت مجازی کمک بزرگی کند.

2015-10-21_131547

این دستگاه در 2 نسخه عرضه خواهد شد

نسخه اول 19 حسگر در آن استفاده شده است ، علاوه بر حسگر ؛ از یک سنسور حرکتی که در گوشی های هوشمند قبلا استفاده شده بود در این دستگاه نیز استفاده شده است . شتاب سنج ، مغناطیس سنج از ویژگی های سنسور ژیروسکوپ است . ژیروسکوپ یک سنسور حرکتی است که اولین بار در گوشی آیفون 4 استفاده شد که دارای شتاب سنج و ویژگی های دیگر می باشد .

نسخه دوم و گرانتر آن دارای یک هاب و کیت توسعه است و همچنین در 33 نقطه از 132 سنسور استفاده شده است که برای تجربه واقعیت مجازی فوق العاده می باشد . اگر شما علاقه مند به دنیای واقعیت مجازی هستید توصیه می شود نسخه گرانتر را تهیه کنید.

نحوه کار این دستگاه به این شکل است که هنگامی که این دتسگاه به بدن شما وصل شود به یک نرم افزار نیز متصل می باشد و به صورت بی سیم از طریق وای فای یا از طریق یک کابل متصل به گوشی هوشمند کاربر یا کامپیوتر آن اتصال را برقرار می کند و شما به راحتی قادر به استفاده از آن خواهید بود.

2015-10-21_131705

برای آزمایش عملکرد این دستگاه می توانید از یک بازی VR استفاده کنید

این تیم دانمارکی بازی Reptilicus به صورت واقعیت مجازی منتشر کرده است . در این بازی شما قهرمان خواهید بود و باید شهر را از حمله مارمولک ها نجات دهید به همین دلیل جذابیت خاصی به این بازی بخشیده می شود زیرا شما باید به جنگ مارمولک های غول پیکر بروید . این بازی با دستگاه سالتو آزمایش شده و نتایج خوبی در پی داشته است . شما باید با استفاده از پاها و بازو های خود شخصیت این بازی را هدایت کنید.

احتمالا شما علاقه به بازی کردن بازی های VR دیگر با استفاده از این دستگاه دارید . این علاقه مندان باید تا زمان انتشار بازی های بیشتر واقعیت مجازی توسط توسعه دهندگان صبر کنند تا بتوانند بازی های بیشتری را با استفاده از دستگاه سالتو انجام دهند . نام دستگاه سالتو از یک چرخ فلک در شهربازی ها الهام گرفته شده است زیرا اوج هیجان را برای شما به ارمغان می آورد . این دستگاه می تواند جنبه آموزشی نیز داشته باشد و با استفاده از جلوه های ویژه و کنترل از راه دور در کلاس های درس مورد استفاده قرار گیرد.

مطرح شده است که دستگاه سالتو با قیمت 113،000 دلار و توسط شرکت Kickstarter با قیمت 100,000 دلار به فروش می رسد . البته هنوز قیمت نهایی اعلام نشده و این قیمت ها فقط در حد مطرح شدن برای رسیدن به قیمت نهایی است . گفته می شود دستگاه سالتو در اوایل آوریل 2016 (فروردین 1395) عرضه می شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا