موتورولا یکی از گوشی‎های همراه هوشمند بازار

من تا قبل از سال 2013 اصلا اهمیتی برای موتورولا قائل نبودم. با آنکه طرح Motorola DROID زمان خودش یکی از برترین‎ها بود ولی هیچ کدام از دستگاه‎ها نتوانست به خارج از شرکت Verizon Wireless راه پیدا کند. من در آن زمان یکی از مشتری‎های شرکت Verizon نبودم بنابراین اصلا کوچکترین علاقه ای به DROID نداشتم. با آنکه به Photon 4G موتورولا در سال 2011 اندکی علاقه نشان داده بودم ولی تا زمانی که Moto X به بازار نیامد اصلا نگاهی به گوشی‎های هوشمند موتورولا نمی‎انداختم.

motox2014

در ابتدا حتی زیاد در رابطه با Moto X هیجان زده نبودم. جدا از شایعه‎هایی که در رابطه با این شکل گرفته بود که اولین گوشی موتورولا، چقدر بعد اینکه گوگل زیر پر و بال آن را گرفت، فوق العاده خواهد بود (اما نبود)، من بیشتر از همه در رابطه با سنسورهای ” همیشه روشن” شکاک بودم، بطوری که وجودم را نوعی از توهم در برگرفته بود. چرا من باید گوشی همراهی بخواهم که همیشه صدای من را بشنود؟ من یکی از منتقدین سفت و سخت Moto X بودم، ولی زمانی که به من فرصت بررسی آن داده شد، متوجه شدم که جذب خیلی از ویژگی‎های آن شده ام از جمله گوش دادن” همیشگی” که در وهله اول نسبت به آن شکاک بودم.

با آنکه در ابتدا متوجه شدم که قیمت Moto X فوق العاده بیشتر از رقبایش بود (در ابتدا 575 تا 600 دلار بدون قرارداد با یک شرکت اپراتور تلفن همراه)، ولی زمانی که بعدا در نهایت قیمت تقلیل یافت، من متوجه شدم که Moto X ارزش تمام هزینه ای که می‎کنید را دارد. ظاهر و حسی که دستگاه به شما می‎دهد، ویژگی‎های خاص موتورولا نظیر صفحه نمایش فعال، همیشه گوش به زنگ بودن، و Motorola Connect به نظر من باعث شد این دستگاه یکی از فوق العاده ترین گوشی‎های همراه هوشمند بازار باشد.

بدون وجود نرم افزارهای بسیار زیاد و دارای ویژگی های کافی.

زمانی که Moto G عرضه شد، موتورولا من را بیشتر شگفت زده کرد، گوشی که بی نهایت قیمت معقولی داشت و مهمتر از همه یک گوشی همراه هوشمند آشغال هم نبود. یک دستگاه اندرویدی با قیمت مناسب که در بد زمانی می توانست عرضه شود ولی موتورولا در ارائه آن موفق بود. آن‎ها حتی یک گام فراتر برداشتند و Moto E را عرضه کردند که حتی از Moto G ارزان تر بود.

حالا سال 2015 است، و تمامی این دستگاه‎ها خیلی خوب در بازار دارند به فروش خود ادامه می‎دهند. اخیرا دومین نسل از دستگاه Moto E رونمایی شده است و با پرداخت هزینه ای برابر با 99.99$ شما می‎توانید یک گوشی کاملا مجهز به با اندروید 5.0 (بستنی چوبی) بخرید. نسل دوم یعنی Moto G یک دستگاه اندرویدی خوب دیگر با قیمت زیر 200 دلار است که از نظر قیمتی بازاری مابین Moto E و Moto X را مورد هدف قرار می‎دهد. حتی Moto X که دارای سخت افزار فوق العاده بی همتا، مشخصات عالی، و تا اندازه ای مقاوم به آب است، بدون قرارداد با یک شرکت اپراتور تلفن همراه 399 دلار قیمت دارد. این قیمت بسیار به نسبت سردمداران امروزه این بازار پایین تر است.

و حتی با آنکه ساعت های هوشمند زیاد مورد علاقه من نیستند، ساعت Moto 360 که بر روی Android Wear کار می‎کند یقینا از جنبه های یک ساعت هوشمند برتری‎هایی دارد.
بطور کلی، من کاملا تحت تاثیر نحوه سازش خوب موتورولا قرار گرفته ام. قیمت دستگاه‎های این شرکت فوق العاده است، و آن‎ها واقعا با هر سطح گوشی همراه هوشمندی بهترین کارکرد را ارائه می‎دهند. Moto E یک گوشی همراه هوشمند شگفت انگیز در سطح اول این بازار است، Moto G یک دستگاه بی نظیر مابین سطح اول گوشی‎ها با رده‎های پایین تر است و Moto X یک سردمدار کامل به شمار می‎رود. حتی طراحی هرکدام از آن‎ها عالی است، اگر از عالی ترین مواد حتی استفاده نشده باشد، و قیمت آن هم به دنبال عدم استفاده از آن مواد گذاشته شده است، و حتی بدون این امر هم من فکر میکنم موتورولا قادر به ساخت دستگاه‎هایی بوده است که نگه داشتن آن‎ها بی نهایت با راحتی صورت می‎گیرد.

تا زمانی که موتورولا به ساخت چنین دستگاه‎هایی با قیمت های استثنائی ادامه می دهد من هم به این شرکت به چشم محبوبترین کارخانه فعال در این عرصه می‎نگرم. من بدون شک چشم انتظار نسل بعدی دستگاه‎های Moto G و Moto X در اواخر امسال هستم، با این امید که موتورولا به آنچه مشغول بوده است ادامه دهد، چون خوب دارد جواب می‎دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا