حرکت سر و استفاده از آن برای کنترل آیفون در iOS 7

ممکن است با خبر باشید یا اینکه از آن خبر نداشته باشید! اما پس از معرفی iOS 7، کاربران می‌توانند قسمت های خاصی از سیستم‌عامل موبایل را تنها به‌وسیله حرکت سر کنترل نمایند. این قابلیت برای این طراحی شده است که دستگاه‌های مجهز به iOS را برای افرادی که ممکن است نتوانند با iPhone یا iPad یا iPod touch خود به شیوه قدیمی ارتباط برقرار کنند مناسب کند، اما آن‌گونه که فکر می‌کنم شما هم با من هم‎عقیده باشید، قابلیت کوچک اما خیلی جالبی است.

حرکت سر

با ارائه iOS 7.1 برای عموم در این هفته، به آرامی اما کاملاً، خودمان را با تعدادی از تغییرات کوچکی که اپل ایجاد کرده است وفق دادیم اما این تغییر در سپتامبر و به همراه iOS 7.0 انجام شده بود و بنابراین به همین دلیل شما می‌توانید از حرکت سر، روی هر انتشاری از iOS 7.x به ادامه کار بپردازید.

در ادامه، آموزشی گام‌به‌گام برای آغاز این کار قرار داده شده است. به یاد داشته باشید، حرکات سنتی خیلی راحت تر و دقیق تر از استفاده از حرکت سر هستند، اما بااین‌وجود، چیزی به ما می‌گوید که شما می‌خواهید امتحانش کنید.

راهنمای کنترل آیفون به وسیله حرکت سر

گام 1: اولین و مهم‌ترین گام، آیکون Settings را از صفحه اصلی اجرا کنید، سپس به بخش General بروید.

حرکت سر

گام 2: Accessibility را که به دنبال آن به Switch Control می‌رسید، انتخاب نمایید.

گام 3: سپس، Switch Control را روشن کنید و پس از OK کردن، زمانی که اخطار نمایان شد، به گام 4 بروید.

حرکت سر

گام 4: بر روی Auto Scanning ضربه زده و آن را خاموش، سپس به گزینه Switches از منو Switch Control بروید.

گام 5: بر روی Add New Switch ضربه زده و سپس به قسمت Camera بروید.

حرکت سر

گام 6: یکی از گزینه‌های Left Head Movement یا Right Head Movement را بنا به سلیقه خود انتخاب نمایید.

گام 7: سپس، فعالیت مورد نظرتان را از لیست پیش‌رویتان برگزینید.

حرکت سر

گام 8: در نهایت، خواهید دید ستون های آبی‌رنگ روی صفحه شما نمایان می‌شوند که این به معنی فعال شدن قابلیت حرکت سر است. حرکتی که در گام 6 انتخاب نمودید را انجام دهید و عملی که در گام 7 انتخاب نمودید متعاقباً انجام خواهد شد.
اگرچه یکسری از راهنمایی های ما به iOS 7.1 مربوط بود، می‌ارزد یک‌بار دیگر بگوییم این قابلیت مختص نرم‎افزار منتشرشده‌ی جدید نیست و بنابراین اگر شما دستگاه iOS با سیستم‌عاملی از خانواده iOS 7 دارید، این آموزش را بر روی آن امتحان کنید!

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا