بزودی ام اس ان مسنجر هم به تاریخ می پیوندد !

در عصر مدرن امروزه مسنجرهایی مانند واتس آپ ، وی چت ، وایبر ف BBM و ده ها مسنجر دیگر روی همه پلت فرم ها به کاربرانشان خدمت رسانی می کنند . اما در گذشته ای نه چندان قدیمی این مسنجرهای ویندوزی مثل ام اس ان مسنجر و یاهو بودند که حکم روای بیش از 15 میلیون کاربر بودند . اما در حال حاضر یک مسنجر ساده فقط روی یک پلت فرم کاربران را راضی نمی کند و بعد از ایجاد پروژه اسکایپ بسیاری از مسنجرهای قدیمی از گردونه رقابت حذف شدند . در این میان تنها اسکایپ است که از گذشته تاکنون با ارتقاع مرتب خود و ارائه خدمات متنوع خودش را پا به پای دیگر مسنجرها بالا کشیده است و ماکروسافت نیز بعد از خاموش کردن همیشگی ام اس ان مسنجر کاربران خود را به سوی اسکایپ سوق می دهد . این به آن معنی است که کاربران بالای چینی بزودی باید به مسنجری دیگر نقل مکان کنند .

BNNOORMessenger-mainBNNOOR

اگر منصف باشیم ام اس ان مسنجر پیشتاز نوعی ارتباط بود که محبوبیت خاصی بین نوجوانان و جوانان به وجود آورد . این شیوه ارتباطی همراه با شکلک های چهره و نوشته ها با فونت ها ، اشتراک فایل ها و عکس ها ، چت صوتی و تصویری ، چت گروهی و طرح های متفاوت جایگاه خاصی بین کاربران پیدا کرد ، هر چند که در ادامه یاهو مسنجر با همین ساختار و ارائه سرورهای قوی تر و پشتیبانی بهتر بسیار محبوب تر از ام اس ان مسنجر شد . هر چند همینطور که تکنولوژی راکد نمی ماند این دو مسنجر کاربران بسیاری را از دست دادند و این مسنجرهای جدید به همراه اسکایپ بود که همچنان در صف برترین ها رقابت می کنند .

اگر شما هم مانند من از سیستم اکانتینگ ماکروسافت و ام اس ان مسنجر استفاده می کردید احتمالا از خاموش شدن این سروریس ناراحت شدید . شاید مجبور باشید به یک سرویس مسخره جدید نقل مکان کنید هرچند که از ناراضی باشید . قطعا شما هم مانند من دلتان برای شکلک های بامزه ، بررسی تصادفی و اطلاع ایمیل از طریق ام اس ان تنگ خواهد شد ، اما اگر بخواهیم صادق باشیم عمر ام اس ان مسنجر بیش از یکسال است که تمام شده !

BNNOORMSN-Messenger-winkBNNOOR

با وجود نرم افزاری مثل واتس آپ که در انحصار فیس بوک قرار گرفت و لیست یک میلیاردی کاربران که بزودی به آن متصل می شود چه کسی به فضای قدیمی و سوت و کور ام اس ان بر میگردد؟ مطمئنا این هم یکی از دلایلی بود که ماکروسافت برآن شد برای همیشه این مسنجر را خاموش کرده و بیش از پیش بر اسکایپ تمرکز کند . آیا بعد از خاموش شدن این سیستم به زودی شاهد تحولی در اسکایپ خواهیم بود؟

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا