NAB از اپل خواست چیپ رادیو FM را در آیفون فعال کند

NAB از اپل درخواست کرده که قابلیت روشن کردن موج رادیو اف ام را در آیفون فعال کند ، با این استدلال که این سرویس در مقایسه با یک سری موج های اطلاعاتی دیگر در رادیو مزیت های بیشتری دارد. ایفون دارای یک تراشه اختصاصی برای رادیو اف ام است اما اپل تصمیم گرفته که آن را غیر فعال کند.

برای اطلاع کسانی که از برخی سیاست های اپل غیر مطلع هستند باید بگوییم که برای حفظ ویژگی های چیپ های اف ام آن را غیرفعال نگاه می دارد. به عنوان مثال چیپ های  Murata 339S0228   در آیفون 6 برای عملکرد وای فای ، بلوتوث و همچنین موج اف ام  تعبیه شده است ، اما غیرفعال است. NPR  درخواست کرده است که این چیپ فعال شود و FEMA هم از آن حمایت کرده است.

iPhone-6-side-main

 

با این حال NPR و FEMA تصور میکنند که اپل فقط لازم است یک نرم افزار جادویی برای اجرا و به روزرسانی رادیو اف ام طراحی کند اما در حقیقت اینگونه نیست.

یکی از کاربران سایت Reddit در پستی توضیح داده است که چیپ های Murata به تنهایی نمی توانند با استفاده از نرم افزارها فعال شوند و برای این کار نیاز به سخت افزارهای دیگری است.

چیزی که ما در این آنتن ها برای راه اندازی مجدد نیاز داریم یک آنتن مناسب و یک تراشه تقویت کننده می باشد برخلاف چیپ های murata که فضای چندانی را اشغال نمی کنند این دو سخت افزار فضای زیادی از تلفن را به خود اختصاص می دهند.

 

درحالیکه که مشکل آنتن ممکن است مانند خیلی از گوشی های هوشمند دیگر از طریق اتصال کابل هدفون به عنوان تقویت کننده حل شود ، ولی نیاز به این دو سخت افزار اضافی برای اضافه شدن به آیفون باز هم حس می شود و این دقیقا چیزی است که اپل نسبت به آن بی میل است.

به گفته NPR دستری به موج اف ام موجب کاهش هزینه های اینترنتی دسترسی به داده ها می شود ، همچنین گفته است که این کار می تواند موجب صرفه جویی در مصرف باتری نیز بشود. NPR همچنین اشاره کرده که رادیو اف ام یک منبع حیاتی در مواقع ضروری می باشد.

FEMA نیز به همین موضوع اشاره کرده و گفته زمانی که تمامی راه های ارتباطی فرد قطع باشد این موج می تواند باعث مطلع کردن دیگران و همچنین هشدار دادن باشد.

رادیو اف ام گرچه قبل ها به عنوان وسیله ای برای گوش دادن به موسقی تلقی می شد اما امروز جایگاه بالایی به دست آورده و هنوز بسیاری از خبرهای مهم فقط توسط این طول موج دریافت می شوند و بسیاری از هشدارها نیز از طریق این رادیو ارسال می شود.

 

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا