با کانال فضایی ناسا به فضا نزدیک تر شوید

کانال فضایی با رزولوشن 4K شرکت ناسا نزدیک‌ترین تجربه ممکن از بودن در فضا را به شما می‌دهد.

تلویزیون های با رزولوشن 4K حالا در دسترس قرار گرفته اند و دیگر به اندازه کافی مقرون به صرفه شده اند که هر فردی بتواند یکی از آن ها را خریداری کند ، البته متاسفانه تقریبا هیچ محتوای به معنای واقعی 4K ای برای آن ها وجود ندارد که بتونیم در این گونه تلویزیون ها تماشا کنیم.

2015-09-15_223132

اما حالا شرکت سرشناس ناسا وارد صحنه شده است این وضعیت را تغییری اساسی بدهد. این آژانس فضایی معروف با شرکت Harmonic ، که یک کمپانی بزرگ و مطرح است که به طور اختصاصی در زمینه فراهم سازی زیر ساخت های انتقال دهی فایل های ویدیویی فعالیت می کند، دست به دست هم داده اند ، تا کانالی را تولید کنند که محتواهای تصویری و ویدیویی مرتبط با آخرین یافته های مربوط به مرز های نهایی فضای بی حد و حصر کهکشانی را به طور اختصاصی و آن هم با کیفیت جذاب و شگفت انگیز 4K برای مخاطبان فراهم می کند.

این کانال فضایی با کیفیت 4K انتظار می رود که در دهم آبان برای مخاطبان آمریکای شمالی شروع به فراهم کردن محتوا کند.

این شبکه که NASA TV UHD نام دارد ( UHD مخفف Ultra High Definition و یا همان کیفیت 4K است ) ، شبکه ای است که منبع محتوا های تصویری و ویدیویی ای است که توسط ایستگاه بین المللی فضایی ناسا گرفته شده اند و یا در طول ماموریت های مختلف ناسا جمع آوری شده اند. همچنین این کانال نسخه بازسازی شده از تصاویر و ویدیو های ماموریت های تاریخی ناسا را نیز نمایش خواهد داد.

در مصاحبه مطبوعاتی ای که شرکت ناسا در این زمینه برگزار کرده بود ، این شرکت بیان کرد که شرکت Harmonic در حال مذاکره با اپراتور های تلویزیون های پولی مختلف است، تا این که بتواند این محتوا ها را بر روی ماهواره ها ، شبکه های کابلی و فیبر نوری پخش کند.

بینندگانی که قصد دارند این محتوا های تصویری و ویدویی را از طریق اینترنت تماشا کنند ، می بایست پهنای باند اینترنتی حداقل برابر با 13 مگابیت بر ثانیه داشته باشند ، تا بتوانند این محتوا ها را به راحتی به صورت 4K جریان سازی کنند.

ناسا در این باره در اکانت توییترش اینگونه نوشته است :

فضا و کهکشان را با کیفیت 4K ببینید ! ما با شرکت Harmonic در حال همکاری هستیم تا بتوانیم محتواهای با کیفیت بسیار عالی Ultra HD را برای شما فراهم کنیم.

در حال حاضر ، شبکه NASA TV محتواهای مربوط به فضا و کهکشان را به صورت 24 ساعته در بسیاری از شبکه های فراهم کننده محتوای کابلی و ماهواره ای به صورت 4Kو همین طور بر روی اینترنت با کیفیت HD پخش می کند. محتوا های شبکه NASA TV UHD کیفیت چند برابر محتوا های Full HD داشته و رزولوشنی برابر با 3840 x 2160 را دارا می باشند ، و همچنین با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه نیز به اجرا در می آیند.

کدام یک از شما برای دیدن تصاویر و ویدیو های ایستگاه ISS صبر قرار ندارید ؟ ما که برای دیدن این محتوا ها لحظه شماری می کنیم.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا