دوربین Nest Cam برای توسعه دهندگان

دوربین Nest Cam با تکنولوژی خانه های هوشمند اش را با در دسترس قرار دادن خودش برای توسعه دهندگان ، سرعت می بخشد

شرکت Nest اعلام کرد که قصد باز گشایی محصول دوربین Nest Cam خودش برای توسعه دهندگان را دارد ، تا از این طریق کاری کند که این محصول بتواند در کنار دیگر محصولات خانگی کار کند.

دوربین Nest Cam ، که یک دوربین امنیتی با قابلیت اتصال به وای فای است که در ماه جون به بازار عرضه شده است ، در حال حاضر توانایی اتصال و تعامل متقابل با دیگر سیستم خانگی شرکت Nest ، یعنی محصول آشکار ساز دود آن به نام Nest Protect smoke detector را دارد ، اما حالا می تواند با محصولات دیگر شرکت های شخص ثالث که با این شرکت در یک راستا فعالیت می کنند و محصولات شان در شاخه کاری این شرکت قرار می گیرد ، نیز وارد تعامل شود.

2015-10-03_055057

به عنوان مثال ، با استفاده از ای پروژه شرکت Nest ، دوربین امنیتی این شرکت می تواند تشخیص دهد که چه زمانی شما خانه نیستید ، سپس با استفاده از این اطلاعات می تواند محصولات دیگر مانند لامپ های hue light شرکت فیلیپس را آگاه کند تا به این شرایط واکنش نشان داده و در زمان نبود شما خودشان را خود به خود خاموش کنند. در این حین محصولات دیگری چون نگهبان و مانیتور بچه شرکت Mimo نیز می تواند با دوربین Nest وارد تعامل شود ، تا بدین روش هر گاه که بچه شروع به حرکت کردن ، چرخیدن و… کرد ، والدین بچه را سریعا مطلع کند تا اقدامات لازم را انجام دهند.

این حرکت انجام شده ، تنها بخشی از یک برنامه کلی تر و بزرگتر است از طرف شرکت Nest ، که توسط شرکت گوگل در سال 2014 به قیمت 32 میلیارد دلار خریداری شد ، می باشد ، که قرار است به تولیدات این شرکت ها اجازه بدهد که با کمک و همکاری یکدیگر به عنوان محور و مرکز یک خانه نسل آینده و متصل شده عمل کنند.

محصول ترموستات هوشمند شرکت Nest در طول زمانی طولانی به عنوان گل سر سبد صنعت خانه های متصل به نت شناخته می شده است ، پس منطقی به نظر می رسد که این شرکت قصد این را داشته باشد که با تولید این محصول دوربین امنیتی اش دسترسی و سهم خودش در این سیستم های خانگی را گسترش دهد.

برای این که محصولات شرکت Nest بتوانند با محصولات هوشمند دیگر کمپانی ها وارد همکاری و تعامل شوند ، این کمپانی محصولی دیگر به نام Nest Weave را نیز معرفی کرده است ، که یک چارچوب زبانی است که به دستگاه های این شرکت ها اجازه می دهد تا بتوانند با دیگران ارتباط و تعامل برقرار کنند و همچنین بتوانند توسط گوشی های هوشمند نیز کنترل شوند.

2015-10-03_055110

شروع به همکاری با محصولات شرکت فیلیپس و Mimo تنها بخشی از کلکسیون کمپانی ها و محصولات دیگری است که این شرکت می تواند با آن ها ارتباط داشته باشد ، که شامل قفل هوشمند شرکت August ، زنگ در هوشمند و متصل به اینترنت شرکت Skybell و همچنین قفل جدید هوشمند شرکت Yale می باشد.

اگر چه این محصولات تا اواخر این ماه برای همکاری با دوربین امنیتی شرکت Nest به نام Nest Cam روانه بازار خواهند شد ، ولی قفل هوشمند شرکت Yale به نام Linus Lock اولین محصولی است که به صورت اختصاصی برای استفاده شدن در خانه های مجهز به تکنولوژی های شرکت Nest ساخته شده است. این قفل درب خانه ، که قرار است در سال 2016 به بازار عرضه شود ، به دارندگانش اجازه می دهد تا بفهمند که در را قفل کرده اند یا آن را باز گذاشته اند و همچنین آن ها را قادر می سازد تا بتوانند برای دوستان و آشنایان شان که قصد دارند برای مدتی مشخص از خانه آن ها استفاده کنند ، رمز عبور های موقتی تولید کرده و ارائه دهند. این محصول همچنین به شما گزارش هایی را نیز ارائه می دهد تا با استفاده از آن بتوانید پی ببرید که چه افرادی به خانه شما ورود و یا خروج کرده اند.

محصول Weave شرکت Nest همچنین لایه حفاظتی و امنیتی کد شده ای را نیز به این موارد اضافه می کند ، تا که هکر ها نتوانند با هک کردن و یا دسترسی پیدا کردن به یکی از این محصولات هوشمند ، مثلا در گاراژ هوشمند شما ، وارد خانه تان شوند. به کاربران همچنین پیام های هشداری در رابطه با وجود دود و گاز مونو اکسید ، هشدار های صوتی و خیلی جزئیات دیگر نیز از طریق موبایل شان داده  می شود.

علاوه بر این ، این شرکت بخشی را به نام Nest Store نیز راه اندازی کرده است ، که یک فروشگاه است که توسعه دهندگانی که در آن عضو می شوند می توانند محصولاتی را که در رابطه برای همکاری و تعامل با محصولات شرکت Nest ایجاد می کنند ، در آن قرار دهند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا