5 تغییر جدید در آپدیت آی او اس 7.1 آیفون و آیپد

اپل پنجمین نسخه از بتای آی او اس 7.1 را برای توسعه دهندگان عرضه کرد، که می‌تواند قدمی رو به جلو برای عرضه عمومی این سیستم عامل در آینده‌ای نزدیک برای کاربران آیفون و آیپد باشد. اکنون که همه‌ چیز روشن شده و جزییاتی از آخرین بتای آی او اس 7.1 و همچنین خود آی او اس 7.1 پدیدار گشته است، ما می‌خواهیم به شش ویژگی بزرگ از این نسخه بپردازیم.

از نوامبر، صاحبان آیفون و آیپد درآب و تاب انتشار نسخه آی او اس 7.1 بودند. به این خاطر می‌گوییم در آب و تاب بودند زیرا آن‌ها انتظار داشتند تا اشکال‌های اصلی و درونی در نسخه آی او اس 7 که همان آپدیت بزرگ اپل است برطرف شود و نه اینکه فقط چند اشکال در نام تجاری و یا ویژگی‌های معمول در آپدیت‌های ios x.1 انجام شود.

در طول مراحل طولانی بتا، ما با برخی از مواردی که در مورد آی او اس 7.1 جلب توجه می‌کرد آشنا شدیم و متوجه شدیم که این آپدیت باید دارای حداقل یک ویژگی اصلی جدید باشد که می‌تواند نظیر کاربرد آی او اس در ماشین‌ها شود. ما فهمیدیم که اپل به دنبال تغییر حس و نگاه‌ها از آی او اس 7 است و از جمله این تغییرات عمده می‌توان صفحه نمایش سیستم عامل در هنگام خاموش شدن باشد. و همچنین در حال کار بر روی رفع اشکالات و به طور کلی پیشرفت و تقویت در تجربه کار با آی او اس 7.1 است.

امروز به لطف در دسترس قرار گرفتن پنجمین بتا از نسخه آی او اس 7.1 برای توسعه دهندگان و فروم ios update ، اطلاعات بیشتری بیرون آمده و تعدادی جزییات جدید در مورد تغییراتی که اپل در آپدیت بزرگ بعد از نسخه 7 اعمال کرده را، خواهیم فهمید. همچنین به شما قول انتشار نزدیک و به صورت عمومی نسخه 7.1 را می‌دهیم، که به زودی و خیلی نزدیک‌تر از زمان اصلی از راه می‌رسد.

در اینجا می‌خواهیم نگاهی به پنج مورد از جدیدترین جزییات پیش از انتشار نهایی آی او اس 7.1 Gold Master اشاره کنیم که به صورت بروزرسانی برای دستگا‌‌ه‌های اپل شامل:آیفون‌ها، آیپد‌ها، آیپاد تاچ‌ها در سراسر جهان در دسترس قرار می‌گیرد.

انتشار آی او اس 7.1 بسیار نزدیک است

سایت BGR در ماه دسامبر پیش بینی کرده بود که آپدیت 7.1 در ماه مارچ از راه برسد. اما ما فکر می‌کنیم که این سایت بسیار زیرکانه مقداری رد گم کنی انجام داده است زیرا به جای انتشار زود هنگام در ماه مارچ می‌گوید که این آپدیت در چند هفته آینده از راه می‌رسد و دیگر اپل نسخه بتا منتشر نخواهد کرد. بر اساس گزارش BRG، این بدین معنی است که نسخه پنجم بتای آی او اس 7.1 به احتمال زیاد آخرین بتای منتشر شده برای توسعه دهندگان باشد و این بسیار خوب است.

هنوز تاریخ مشخصی اعلام نشده است اما ممکن است که آپدیت در همین ماه فوریه از راه برسد، چیزی صد در صد نشده است اما زمان انتشار این آپدیت ضروری اکنون بیشتر از هر وقت دیگری نزدیک است. دارندگان آیفون و آیپد حتما باید انتظار انتشار آی او اس 7.1 پیش از عرضه عمومی را داشته باشند.

ویژگی‌های تقویم در آی او اس 7.1

اپل در نسخه دوم بتای آی او اس 7.1 یک لیست رویداد را به تقویم خود اضافه کرد، ویژگی که در آخرین نسخه بتای آی او اس 7.1 نیز وجود دارد و انتظار می‌رود در آی او اس 7.1 که به زودی منتشر می‌شود نیز وجود داشته باشد.

ios73-349x620

این کمپانی یک تغییر قابل توجه درون آی او اس 7.1 به وجود آورده است. درست شبیه به بسیاری از ویژگی‌های دیگر درون آی او اس 7.1، اپل به کمک یک آیکون قرمز جسورانه کمک کرده است مشاهده‌ آیکون‌ها بسیار راحت‌تر شود. این تغییر را نمی‌توان زیاد چشمگیر به حساب آورد اما کاربرانی که زیاد از تقویم استفاده می‌کنند بسیار از این موضوع خوشحال خواهند شد، و دوست دارند آن را حتما در نسخه اصلی آی او اس 7.1 داشته باشند.

صفحه کلید متفاوت ios 7.1

اپل برنامه‌های خاصی برای صفحه کلید در آی او اس 7.1 دارد. این کمپانی بر قابل مشاهده‌‌ کردن هر چه بیشتر کلید‌ها تمرکز کرده است، که یک تمایل سراسری در ما به وجود می‌آید که این موضوع در آخرین آپدیت نیز وجود داشته باشد.

ios72-349x620

در نسخه پنجم از بتای آی او اس 7.1، اپل کلید Caps Lock و Shift را بیشتر از همیشه تیره کرده است، حتی جسورانه‌تر از قبل، که باعث شده در هنگام استفاده از صفحه کلید به راحتی روشن بودن این دکمه را دید.

افکتی به نام PARALLAX

با انتشار نسخه سوم از بتای آی او اس 7.1، اپل ویژگی اضافه کرده بود که باعث خاموشی افکت Parallax در هنگام تغییر تصاویر پس زمینه می‌شد. هدف افکت Parallax این بود که به نرم‌افزار‌ها یک دید سه بعدی بدهد، که بخاطر این حرکت به وسیله دارندگان آیفون و آیپد مورد سرزنش قرار گرفت.

ios71-349x620

اکنون اپل به هر دلیلی، اسم این ویژگی را عوض کرده و اکنون Perspective Zoom خوانده می‌شود.

بهبود در خدمات سیری

در جزییاتی که به همراه نسخه پنجم بتای آی او اس 7.1 منتشر شده، در نسخه نهایی آی او اس 7.1 تغییراتی در سیری به وجود خواهد آمد و اپل برخی بهبود‌های جزئی در صدا و خدمات در مناطق مختلف را به‌ آن اضافه کرده می‌کند.

بر اساس تغییرات گفته شده توسط اپل، صدای سیری در زبان انگلیسی(استرالیا)، انگلیسی(انگلستان)، ژاپنی و چینی(Mandarin) بهبود یافته است و به همراه آی او اس 7.1 به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

دوباره می‌گوییم که هیچ تضمینی برای وجود همه این تغییرات درون نسخه نهایی نیست، اپل به جدا کردن و یا حذف کردن ویژگی‌های مختلف در آپدیت نسخه نهایی آی او اس شناخته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا