ویژگی جدید در iOS 9 : قابلیت دیدن پیش نمایش پرینت

من اغلب اوقات از AirPrint برای پرینت گرفتن از آیپد یا آیفون خود استفاده نمی‎کنم، ولی گاهی اوقات نیاز به انجام آن را پیدا می‎کنم. یکی از چیز‎هایی که همیشه من را در رابطه با پرینت گرفتن از آیپدم ناراحت کرده است، عدم یک نوع پیش نمایش از صفحه‎ی پرینت می‎باشد.

1.iOS-9-Print-Preview-1024x768
قبل از iOS 9، اگر شما می‎خواستید که به طور مستقیم از صفحه‎ی به اشتراک گذاری iOS خود پرینت بگیرید، کار بسیار سختی پیش روی شما بود، از این نظر که برای شما پیش نمایشی از پرینت ارائه نمی‎شد. در iOS 9، اوضاع فرق کرده است. شما حالا یک گزینه‎ی پیش نمایش پرینت هر زمان که دیالوگ پرینت را از یک صفحه‎ی به اشتراک گذاری انتخاب می‎کنید، را مشاهده می‎کنید.

2.iOS-9-Print-Preview-2-1024x768

اگر شما دارای چندین صفحه در بخش پیش نمایش پرینت هستید، می‎توانید روی هر صفحه برای انتخاب صفحاتی که پرینت بشوند، آهسته ضربه بزنید و فشار را نگه دارید.

به عنوان مثال، اگر روی صفحه‎ی اول آهسته ضربه بزنید و آن را نگه دارید، شما می‎توانید انتخاب کنید که بعد از صفحه‎ی 1 پرینت دیگر نگیرد یا صفحه‎ی 1 را بی خیال شود و صفحات حذف شده خاکستری می‎شوند.

یک راه دیگر هم این است که شما هنوز می‎توانید از گزینه‎ی Range بالای دکمه‎ی پیش نمایش پرینت برای انتخاب صفحاتی که باید پرینت شوند، استفاده کنید.

پیش نمایش پرینت یکی از ویژگی‎هایی است که آمدن آن به iOS 9 به همراه خوش آمدگویی است و باعث می‎شود گرفتن پرینت از یک دستگاه iOS 9 به خوبی تجربه‎ی پرینت در دستگاه‎های دسکتاپی باشد. چنین تغییری کوچک ولی قابل توجه برای افرادی است که از سمت آیپد یا آیفون خود اغلب اوقات پرینت می‎گیرند.

نظر شما در رابطه با پشتیبانی از این قابلیت در iOS 9 چیست؟ آیا از دیدن آن خوشحال هستید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا