جدید iMac

ای مک جدید 21 اینچی 2012 اپل و نتایج بنچمارک ها(نمودار امتیاز)

ای مک جدید اپل پس از عرضه مورد آزمایش های زیادی قرار گرفته است .خبرگزاری “Primate Labs” امروز یک خلاصه از نتایج بنچمارک های iMac جدید در تست های “Geekbench Browser” این شرکت منتشر کرد. در این نتایج iMac نسبت به نسخه های قبلی از افزایش سرعت و کارایی قابل توجهی برخوردار است. این آزمایش ها روی مدل های 21 اینچی ای مک تمرکز کرده است زیرا مدل های 27 اینچی ای مک تا چند هفته آینده عرضه نخواهند شد. بالاترین مدل 21 اینچی ای مک، حداقل 25%  از نسخه 2011 خودش بیشتر امتیاز گرفته و حتی از مدل 27 اینچی ای مک پارسال هم 10% امتیاز بیشتر گرفته است.

نتایج بنچمارک ای مک

این گزارش همچنین مدل 21 اینچی iMac جدید را در مقابل نسل کنونی نسل کامپیوتر های دیگر اپل ، مک مینی و مک پرو به چالش می کشد. نتایج مقایسه با Mac mini مینی نشان می دهند که کاربران می توانند با خرید یک مک مینی با مشخصات قوی تقریبا از کارایی و سرعت یکسان با یک iMac بامشخصات متوسط بهره ببرند.ابته مواضح است که کاربران باید نمایشگر و بقیه لوازم جانبی را هم داشته باشند.

نتایج جالب بنچمارک جدید بر روی کامپیوتر های اپل

“ولی چیزی که اینجا خیلی جالب است ، این است که ای مک های باپردازنده های 4 هسته ای “Core i5” چگونه در مقابل مک مینی های با پردازنده های 4 هسته ای “Core i7” قرار می گیرند. از آنجایی که پردازنده های “Core i7” با تکنولوژی “hyper-threading” عرضه میشوند و پردازنده های “Core i5” از این تکنولوژی بهره نمی برند ، میتوانند چندین دستورالعمل را به صورت همزمان اجرا کنند که در نهایت باعث افزایش کارایی مک می شود.

امکانات iMac جدید

این نکته یعنی اینکه یک Mac mini با مشخصات متوسط از یک iMac با مشخصات متوسط که تقریبا 2 برابر آن قیمت دارد سریع تر است. درست است که شما یک صفحه نمایش و یک چیپ گرافیکی مجزا هم دریافت می کنید ، ولی این بنچمارک ها نشان می دهند که مک مینی جدید بر خلاف ظاهر کوچکش چقدر قدرتمند است.”

در مورد مقایسه با مک پرو که به جای استفاده از پردازنده های سری “Sandy Bridge E” اینتل هنوز از پردازنده های نسل قدیمی استفاده می کند ، ای مک جدید در همه مدل ها به جز مدل های 12 هسته ای مک پرو برابر است.

ای مک 27 اینچی

همچنین درمورد بنچمارک های مدل 27 اینچی ای مک جدید هم نتایجی منتشر شده است که نشان می دهد از یک نسخه مخصوص (Build 12C2037) از سیستم عامل OS X 10.8.2 استفاده می کند. این نتایج نمایش می دهند که یک بنچمارک پیشینکه در اواسط ماه May منتشر شد در حقیقت صحیح و دقیق بوده است و بر طبق آن مدل 27 اینچی ای مک نسبت به مدل2011 خودش به میزان 15% برتری دارد.

مقایسه آی مک جدید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا