قابلیت‎های جدید اپلیکیشن Photos در iOS 10

به طور خلاصه، مشاهده‎ی تصاویر بر روی نقشه‎ها، خاطرات، شناخت چهره و موارد جدید دیگر از قابلیت‎های جدید اپلیکیشن Photos در iOS 10 است.

اپلیکیشن Photos در سیستم‎عامل iOS 10 با چندین ویژگی مهم و تازه و یک‎سری موارد بهبودیافته‎ی قابل توجه، آپگرید مهمی دریافت می‎کند. به عنوان مثال، این اپلیکیشن دارای یک مشاهده‎ی اختصاصی تصاویر بر روی نقشه‎ها، مشابه با چیزی است که در اپلیکیشن iPhoto برای مک‎بوک دیده می‎شود که به شما اجازه می‎دهد بر روی یک نقشه‎ی جهانی در بین تصاویر خود، بر اساس محلی که آن‎ها را گرفته‎اید، گردش کنید.

قابلیت مهم دیگر شناخت چهره، اجسام و محیط است که از دید کامپیوتری پیشرفته و تکنیک‎های عمیق یادگیری به منظور شناخت اجسام بر روی تصاویر استفاده می‎کند و برای این منظور از قدرت پردازنده‎های سری A اپل بهره می‎برد.

چون تصاویر به صورت محلی (لوکال) در سرورهای اپل بررسی می‎شوند، حفظ حریم خصوصی شما به خطر نخواهد افتاد. اپل می‎گوید که iOS 10 رقم قابل‎‎ توجه 11 میلیارد محاسبه را بر روی هر تصویر به منظور شناخت چهره‎ها، اجسام و محیط آن انجام می‎دهد.

 

قابلیت جدید دیگر در اپلیکیشن Photos در iOS 10: خاطرات (Memories).

با استفاده از هوش مصنوعی که کل کتابخانه‎ی تصاویر شما را به منظور ربط دادن تصاویر به هم‎دیگر به شکلی که برای شما منطقی باشد، اسکن می‎کند. برای نمونه: قابلیت خاطرات می‎تواند تصاویر مسافرتی را بررسی کند که ممکن است با هم مرتبط باشند یا تصاویری که با تصاویر گرفته شده در هفته یا ماه قبل مرتبط هستند، تصاویر افرادی که برای شما ویژه به شمار می‎روند یا موضوعاتی نظیر سواحل، کوه‎ها و به همین ترتیب موارد دیگر.

قابلیت جدید شناخت چهره نیز همراه با قابلیت شناخت محیط و اجسام بر روی مک‎بوک و اپل تی‎وی جدید نیز کار می‎کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا