ابزار جدید IP Box پین آیفون را به روش brute force باز می‌کند

 

دستگاه جدیدی که توانایی باز کردن پین دستگاه‌های iOS را دارد، این روزها سر و صدای زیادی در دنیای وب ایجاد کرده است. این ابزار ابتدا توسط شرکت امنیتی MDSec شناسایی شد که در فروشگاه‌های تعمیر موبایل به منظور باز کردن قفل آیفون و آیپد استفاده می‌شد.

1

طبق اظهارات MDSec این IP Boxها به اندازه‌ی Apple TV هستند و شما می‌توانید آن‌ها را با قیمتی در حدود ۳۰۰ دلار تهیه کنید. نحوه‌ی عملکرد آن از طریق شبیه سازی ورود پین در دستگاه از طریق یک اتصال USB است که قادر است به صورت مداوم از طریق bruteforce هر نوع ترکیب ممکنی را برای پین امتحان کند.

هوشمندانه‌ترین و ترسناکترین بخش این IP Box این که است که حتی اگر گزینه‌ی «پاک کردن اطلاعات بعد از ۱۰ بار تلاش ناموفق» را هم فعال کرده باشید کار خود را انجام می‌دهد. MDSec می‌گوید این عمل به وسیله‌ی قطع کردن انرژی دستگاه بعد از هر بار وارد کردن پین نادرست صورت می‌گیرد، دقیقاً قبل از زمانی که این تلاش ناموفق در حافظه ذخیره شود.

البته این روش سریع نیست و ورود هر پین تقریباً ۴۰ ثانیه زمان می‌برد، بنابراین برای باز کردن قفل یک آیفون ممکن است به ۱۱۰ ساعت زمان نیاز داشته باشد. همچنین این روش تنها برای دستگاه‌هایی کاربردی است که با پین کدی ۴ رقمی محافظت شده باشند، با این حساب دستگاه‌هایی که از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند در امان هستند.

MDSec در پست خود اشاره کرده که اپل این راه قفل شکنی را در iOS 8.1.1 بسته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا