آی پد 4 جدید اپل

آی پد جدید نسل چهارم اپل با نمایشگر رتینا (آیپد 4)

بدون شک یکی از بزرگترین سوپرایز های اپل در سال 2012 آی پد نسل چهارم جدید یعنی آیپد 4 است که جای ipad 3 را می گیرد و با کمتر از یک سال از مدت ارائه ، کارایی دو براربر مدل قبلش را به کاربران ارائه می دهد.

نقد و بررسی آی پد

آی پد جدید همه مشخصات نسخه قبلی خودش رو نگه داشته که قیمت اون هم شاملش میشه. مدل آزمایشی ما برای این بررسی مدل 16 گیگابایت “Wi-Fi” آی پد 4 هست. همچنین طراحی آن مثل نسخه قبلیش یعنی آی پد 3 هست و از پردازنده “A6X” و صفحه نمایش رتینا استفاده می کند.

آیپد نسل چهارم

وقتی که این محصول را از جعبه در بیاوریم ، سخت است که تفاوت آن را با آی پد 3 تشخیص دهیم. به جز پورت “Lightning” جدید که در زیر دستگاه قار گرفته ، تنها فرقی که متوجه اش شدیم این است که ظرفیت دستگاه دیگر در زیر لوگوی اپل در پشت آن نشته نشده است.

آی پد جدید اپل

بیشتر تفات های این آی پد با آی پد های نسل قبل به درون آن بر میگردد و استفاده آن از پردازنده پرسرعت “A6X” . ولی آیا استفاده از همین پردازنده به تنهایی برای به روز کردن این دستگاه کافی است؟

طراحی آی پد جدید

طراحی این دستگاه دقیقا مانند نسخه پیشین آن است. در همان اندازه ، همان وزن ، همان نمایشگر رتینا فوق العاده و حتی همان اسمارت کاور قبلی.( بر خلاف آی پد مینی که یک تغییر بهینه سازی در اسمارت کاورش انجام داده است.)

البته یک تفاوت واضح وجود دارد ، آی پد 4 به جای پورت 30پین قبلی اش از پورت جدید و کوچکتر “Lightning” استفاده می کند. یک بازگشایی اخیر این دستگاه نشان داد که درواقع فضایی خالی بدست آمده در اثر استفاده از این پورت کوچکتر هنوز خالی باقی مانده است.

البته نمیشود که برای وجوو این پورت خیلی هیجان زده بود ، زیرا قبلا در آیفون 5 ، آیپاد تاچ و آیپاد نانو هم معرفی شده بودند و به اپل در طراح های سبک تر و نازک تر کمک کردند که با وجود کانکتور 30 پین قدیمی امکانش وجود نداشت.

پورت جدید در آیپد 4

وجود پورت جدید و کوچکتر “Lightning” در آی پد 4 به بهبود طراحی این دستگاه کمکی نکرده است و درواقع با وجود تعداد سایل جانبی بسیار کمی که از این پورت پشتیبانی می کنند ممکن است یک مانع برای آیپد حساب شود.

پورت “Lightning” مانند کانکتور های 30 پین قدیمی از همان سرعت “USB 2.0” استفاده می کند. پس تغییر ظاهری آی پد نسل چهارم تاثیری بر افزایش سرعت آن نداشته است.

بررسی آیپد جدید

اپل مانند آیفون5 تصمیم گرفت که برای آیپد نسل چهارم هم کانکتور “dock” تعبیه نکند. کمپانی های  ساخت اسیل جانبی از این موضوع این جای خالی را حس می کنند ، ولی به طور موقت یک فداکردن است که بدون شک تعدادی از کاربران را آزار خواهد داد.

خوشبختانه ، اپل آداپتور “USB” و کارت حافظه های “SD” را برای استفاده از پورت “Lightning” به روز رسانی کرد.این برای کاربرانی که میخواهند عکس ها و فیلم هایشان را ویرایش کنند یک تغییر ضروری بود.

شارژر جدید آیپد apple

آیپد نسل چهارم با شارژر قدرتمندتری به فروش می رسد که زمان شارژ شدن باتری بزرگ داخل این دستگله را کمتر می کند. این یک بروزرسانی مورد اسقبال قرار گرفته نسبت به شارژر آیپد نسل سوم است. دوربین 1.2 مگاپیکسل جلو برای استفاده در “FaceTime” با افزایش کارایی چشمگیر نسبت به آیپد نسل سوم هم یکی دیگر از به روز رسانی های مورد استقبال قرار گرفته در آیپد نسل چهارم می باشد.

کارایی آی پد نسل چهارم

اینجاست که آی پد نسل چهارم از پیشینیانش سبقت می گیرد. پردانده جدید “A6X”آن یک هیولاست و باعث دوبرابر شدن سرعت و کارایی این آیپد نسبت به آیپد نسل سوم می شود.

برای یک مقایسه برابر ، ما از برنامه “Geekbench” برای “iOS” استفاده کردیم. آی پد نسل چهارم جدید امتیاز کل 1,768 را دریافت کرد که بیشتر از دوبرابر امتیاز 744 آیپد نسل سوم است.

بنچمارک آیپد نسل سوم

بنچمارک آیپد نسل چهارم

برای یک تست واقعی ، ما هردو آی پد را در کنار هم گذاشتیم و بازی “Infinity Blade II” به صورت همزمان در هردو اجرا کردیم. و هردو مرحل بازی های ذخیره شده را از “iCloud” بارگذاری کردند. آی پد نسل چهارم به طرز قابل توجهی سریع تر بود و بازی ذخیره شده را تقریبا بلافاصله بارگذاری کرد درحالی که آیپد 3 درحدود 5 ثانیه زمان را در یک صفحه مشکی گذراند و بعد وارد بازی شد.

زمانی که ما بازی “Grand Theft Auto III” را روی آن باز کردیم قدرت چیپ “A6X”  کامل نمایان نشد. در زمان ساختن بازی جدید مدت انتظار به طور قابل ملاحظه ای کمتر شده بود ، ولی تفاوت آن در بازی به مقداز زیادی مثل بارگذاری تکسچر های گرافیکی پیچیده بازی ” Infinity Blade II” نبود.

چیپ “A6X” آی پد 4 همچنین به سرعت باگذاری صفحات وب در مرورگر “Safari” نیز کمک می کنند و ما شاهد بودیم که صفحات وب در ipad 4 حدود یک ثانیه زودتر نسبت به آیپد نسل سوم بارگذاری می شوند. کارای و افزایش سرعت آیپد 4 را حتی می توان در سرعت روشن شدن آن هم مشاهده کرد که بسیار سریع تر شده است.

حتی با این افزایش سرعت ، اپل ادعا می کند که آی‌پد (نسل چهارم) هنوز هم قابلیت 10 ساعت مرور در وب یا تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی پشت سرهم با یک بار شارژ را داد و نتایج آزمایشات ما هم همین را نشان می دهند. ما به مدت 3 روز در حد زیاد از آیپد استفاده کردیم تا نیاز به شارژ مجدد پیدا کرد که در همان حدد مصرف انرژی آیپد نسل سوم است.

به روز رسانی آیپد 4

اگر شما صاحب یک آی پد 2 هستید ، مهاجرت به آیپد نسل چهارم بسیار ضروری است. صفحه نمایش رتینا فوق العاده است و افزایش سرعت آن حتی نسبت به مدل آی پد نسل سوم هم شگفت انگیز است ، چه برسد به مدل 2011.

iPad Fourth Generation

آیپد مینی  آیفون 5 ثابت کردند که آیپد 9.7 اینچی نیاز به یک رژیم دارد، ولی متاسفانه باتری بزرگ آن که برای راه اندازی صفحه نمایش رتینا ضروری است ، فعلا مانع این اتفاق شده است. تصور این که یک طراحی جدید کلی برای آی پد در اواخر سال 2013 در دست نباشد سخت است. ولی همه نمی توانند تا مدت صبر کنند ، اگر شما برای خرید به فروشگاه رفته اید و آیپد مینی برای شما به اندازه کافی بزرگ یا قوی نیست، آیپد نسل چهارم بهترین انتخاب موجود در بازار است.

امتیاز کلی : 3.5 از 5

نقاط قوت آیپد 4

– سرعت فوق العاده بالا با چیپ “A6X” جدید

– عمر یکسان باتری با وجود 2 برابر شدن سرعت

– صفحه نمایش رتینا یک عامل بزرگ فروش باقی مانده است

– بزرگترین اکوسیستم برنامه های تبلت تا کنون

 

نقاط ضعف آیپد 4

– وزن یکسان با آیپد نسل سوم

– به روزرسانی جدید آن برای مصرف کننگان اخیر یک سوپرایز بود

– وسایل جانبی “Lightning” کم هستند

– چرا اسمارت کاور بهینه شده برای این آیپد هم طراحی نشد؟

 

9 دیدگاه دربارهٔ «آی پد جدید نسل چهارم اپل با نمایشگر رتینا (آیپد 4)»

 1. ممنونم برای این اطلاعات
  لطفا اگه میشه درباره لبتاب های اپل هم صحبت کنید و بگید اگه خواسته باشیم بخریم کدوم بهتر است و قیمت هارو هم اگه میشه ذکر کنید
  مر15+15

 2. خیلی ممنون .راستش من می خوام تبلت بگیرم به نظر شما کدوم از این مدل ها بهتره :not 2 -ipad 4بی زحمت منتظرم

  ممنون عالی بود .

 3. خیلی ممنون .راستش من می خوام تبلت بگیرم به نظر شما کدوم از این مدل ها بهتره :not 2 -ipad 4بی زحمت منتظرم

  ممنون

 4. سلام من میخواهم ایپد بگیرم 64 یا 128 گیگ باشد لطفا بگید هنگ میکنه …
  لطفا مشخصات و نقاط قوت و نقاط ضعف و یک مدل خوبشو به ایمیلم ارسال کنید ممنون میشم منتظرم

 5. به نظر من آيپدنسل چهاربهتره چون تفاوت قيمت أون باآيپدمىنى خيلي نيست وخوبيش اىنه كه إز صفحه نماء رتىنا بهره مى بره من خودم 4دارم وخيلي راضي هستم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا