کابل اتصال مک بوک ایر جدید باعث عمر باتری بهینه می‌شود

اپل برنامه دارد مک بوک ایر مدل 2014 را با یک تکنولوژی جدید که می‌تواند باعث بهبود عملکرد کابل اتصال به برق و در نتیجه باتری بهینه تر برای کاربران شود همراه کند. معمولا اپل در ماه ژون هر سال میلادی مک بوک جدیدی را روانه بازار می‌کند و شایعات اخیر نیز خبر از راه رسیدن مک بوک ایر در کنفرانس WWDC اپل که هر سال در ماه ژون برگزار می‌شود می‌دهند. به احتمال زیاد کنفرانس توسعه دهندگان اپل یا WWDC محل رونمایی مک بوک ایر جدید با باتری بهینه خواهد بود.

apple-macbook-pro-versus-air

مک بوک جدید با باتری بهینه مک بوک رتینا نام دارد

چندین گزارش نیز مدعی هستند که قرار است اپل از یک صفحه نمایش با رزولوشن بالاتر در مک بوک ایر استفاده کند و به احتمال زیاد اپل نام این محصول را مک بوک ایر رتینا یا مک بوک ایر با صفحه نمایش رتینا خواهد گذاشت.

چند روز پیش از تحلیلگر ارشد آقای Matt Margolis خبری به بیرون درز کرد که ممکن است اپل از یک نوع رم جدید در تمام مک بوک های امسال استفاده کند. مطمئنا رم DDR4 می‌تواند عملکرد بسیار بیشتر و بهتری را فراهم کند و در نتیجه عمر باتری بهینه مک بوک ایر را بهبود ببخشد. در حال حاضر اپل با شرکت Micron کار می‌کند، این همان شرکتی است که آقای Margolis از آن به عنوان همکار اپل در تولید رم DDR4 یاد می‌کند.

رم قدرتمند DDR4 باعث باتری بهینه تر در مک بوک ایر جدید

بر اساس گزارشی از Micron، رم جدید DDR4 قدرتی دوبرابر را فراهم می‌کند بدون اینکه بخواهد از منابع بیشتر سیستم استفاده کند. در ساده ترین عبارت می‌توان اینگونه بیان کرد که مک بوک ایر جدید که احتمالا مک بوک رتینا خوانده می‌شود می‌تواند عملکرد سریعتری را برای رم، پردازشگر و حافظه برقرار کند تا همگی بتوانند ارتباطات سریعتری با یکدیگر داشته باشند. این حرکت اپل قطعا باعث بهبود باتری، سریع‌تر اجرا شدن برنامه‌ها، عملکرد و سرعت بسیار بیشتر به کاربر با همان مقدار حافظه رم بدهد. باتری آیفون هم خوب است.

آقای Margolis برای توصیف کردن این افزایش سرعت می‌گوید”شما می‌توانید قول من را داشته باشد که کاربران اپل عاشق طرز کار کابل اتصال به برق جدید خواهند شد و متوجه می‌شوید که تفاوت این دستگاه با دستگاه مدل 2013 بسیار زیاد خواهد بود.” مطمئنا باتری بهینه یکی از نتایج رم DDR4 خواهد بود و این اتفاق بسیار کاربران را خوشحال خواهد کرد.

macbook-pro-retina-vs-macbook-air

بر اساس آخرین گزارش‌ها ما در کنفرانس ماه ژون سال 2014 باید منتظر مک بوک ایر جدید با باتری بهینه تر باشیم. بر اساس گزارشی از DigiTimes مک بوک ایر جدید با صفحه نمایش فوق العاده رتینا که قرار است همین امسال عرضه شود.

به احتمال زیاد همراه شدن صفحه نمایش رتینا با مک بوک ایر باعث افزایش قیمت این دستگاه خواهد شد، درست شبیه به همان اتفاقی که برای مک بوک پرو بعد از مجهز شدن به صفحه نمایش رتینا رخ داد.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا