بزودی مک بوک پرو جدید با رتینا 15 اینچی و 16گیگابایت رم

با توجه به عکسی که توسط شرکت چونگ کینگ که یک فروشگاه چینی هست منتشر شده ( از طریق BBS Feng) اپل ممکن است در جهت ایجاد تغییر اندکی در عرضه مک بوک های پرو با صفحه نمایش رتینا و 15 اینچی برنامه ریزی کند و این تغییرات شامل قراردادن پردازنده های هاسول با سرعت بالاتر  و رم استاندارد با فضای 16 گیگابایت باشد.

mbp_retina_late_2014_chart-800x600

نمودار قیمت گذاری ادعا شده نشان می دهد که دو شکل استاندارد قیمت گذاری یعنی 14.288 یوآن و 18.688 یوآن بیان شده است که همان قیمت بیان شده برای نوت بوک های اپل در چین می باشد. اگر این قیمت واقعی باشد ، نشان دهنده این است که شرکت اپل می خواهد قیمت های فعلی خود را حفظ کند به جای اینکه مدل های جدیدی با قیمت بالاتر را عرضه کند که فقط مدت کمی به فروش برود مانند اتفاقی که اوایل سال جاری برای مک بوک ایر رخ داد.

تنظیمات اولیه این تغییرات شامل پردازنده های سریع تر شرکت اینتل یعنی Core i7 2.2 GHz و رم استاندارد 16 گیگابایتی به جای پردازنده های Core i7 با 2.0 گیگاهرتز سرعت و رم 8 گیگابایتی در مدل های فعلی مک بوک پرو با صفحه نمایش رتینا (15 اینچی) می باشد. در ضمن تنظیمات ثانویه در ویژگی های مک بوک های پرو جدید پردازنده های  Core i7 شرکت اینتل با 2.5 گیگاهرتز سرعت و همان حافظه داخلی 16 گیگابایت می باشد که این موضوع در مورد دستگاه هایی است که از پردازنده های Core i7 شرکت اینتل با سرعت 2.3 گیگاهرتز بهره می برند. هر دو مدل ویژگی های گرافیکی یکسانی خواهند داشت ، پیکربندی اولیه دارای کارت گرافیک   Iris شرکت اینتل می باشد و پیکربندی ثانویه علاوه بر این نسخه دارای کارت گرافیک NVIDIA’s GeForce GT 750M نیز خواهد بود.

سومین و آخرین تنظیم در مورد قیمت این محصول است که به نظر می رسد طبق نمودار 23.688 یوآن باشد ، البته این قیمت متعلق به محصولی با پردازنده های اینتل Core i7 با 2.8 گیگاهرتز سرعت ، رم 16 گیگابایت و 1  ترا بایت حافظه ذخیره سازی فلش به همراه به کاربردن هر دو کارت گرافیک آیریس شرکت اینتل و NVIDIA GeForce GT 750M می باشد.

تمام پردازنده های لیست شده در نمودار مربوط به خط جدید پردازنده های  هاسول Core i7 شرکت اینتل که هفته قبل عرضه شد می باشد و این موضوع نشان می دهد که به احتمال زیاد مک بوک پرو 15 اینچی ممکن است خیلی سریع  تا چند وقت دیگر به روز رسانی شود. در آینده ای نزدیک خط تولید مک بوک های پرو 13 اینچی شرکت اپل نیز به احتمال زیاد به روز رسانی شود ، از آنجا که شرکت اینتل پردازنده های هاسول Core i5 جدید را در کنار به روزرسانی چیپ های هاسول i7 عرضه کرده است.

یک به روز رسانی جزئی در خط تولید مک بوک پرو رتینا در اصل در اوایل سال جاری همراه با به روزرسانی در مک بوک های 12 اینچی  شایعه شد. بر اساس آخرین گزارش ها ، به روز رسانی مک بوک 12 اینچی ممکن است تا سال آینده تاخیر داشته باشد زیرا شرکت اینتل در عرضه چیپ های جدید Broadwell که در این مک بوک به کار برده شده است تاخیر دارد.

macrumors

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا