قدرت تکنولوژی فناوری جدید

تکنولوژی های جدید و قدرت نه گفتن به برخی از آنها

تکنولوژی های جدید و کشاکش های سازمانی برای پول در آوردن یعنی یک لشکر کشی برای به اسارت در آوردن همه ماها در چنگ تکنولوزی. ولی اگر ما خیلی مشغول انجام دادن کاری مهم باشیم ، و اگر ما بادقت انتخاب کنیم که وارد چه چیزهایی بشویم،گرفتار نخواهیم شد. یعنی تکنولوژی فکر.

تکنولوژی هایی دورتادور ما وجود دارند که کاوش در آنها هم جالب خواهد بود ولی در بررسی پایانی وقتی پای زندگی یک فرد در میان است ، تصمیماتی باید گرفته شود. آن طور که ما فکر می کنیم ساده گرایی ، یعنی این ایده که یک کار خوب برای انجام وجود دارد و با در نظر گرفتن همه تکنولوژی های در دسترس تنها یک راه موثر برای انجام دادن یک کار مشخص وجود دارد. یا به صورتی دگیر ، شرکت اپل ویژگی ها ، خدمات و امکانات بسیار زیادی را برای کاربران فراهم می کند ، ولی همه مشتریان نیار ندارند که در تک تک این موارد شرکت داشته باشند.

هنر انتخاب کردن اینکه کدام تکنولوژی برای انجام دادن یک کار مفید که میتواند خدمات ، تحقیق ، تدریس ، نوشتن ، پزشکی یا مدیریت باشد ضروری است ، یک تصمیم حساس است. از یک طرف ما از طریق جذابیت های یک تکنولوژی جدید که به نظر خیلی سرگرم کننده می آید و در آخر هم برای چیزی که میخواهیم به آن برسیم به خوبی به ما کمک نمی کنند وسوسه میشویم.

تکنولوژی مفید برای زندگی

برای مثال ، خدمات رسانه ای اجتماعی زیادی وجود دارند که به ما هشدار می دهند ممکن است یک دوست در نزدیکی داشته باشید. اگر شما در حالی باشید که به این خدمات نیازداشته باشید ، برای مثال شرکت در یک کنفرانس حرفه ای در یک مجموعه هتل بزرگ ، این می تواند عالی باشد. ولی اگر شما در یک خانه کوچک در پایین شهر زندگی می کنید و مشغول نوشتن یک رمان هستید ، هشدارهر چند دقیقه ای رد شدن دوستانتان از خیابان فقط باعث پرت شدن حواس و به عقب انداختن کارتان می شود.

من این توجه به ساده گرایی را روز به روز در میان افراد بسیار موفق و حرفه ای در تکنولوژی می بینم. آنها در حال انجام تحقیقات ، تدریس یا درحال سازماندهی منابع برای یک پروژه مفید هستند. آنها در بیشتر مواقع کم اهمیتی زیادی نسبت به کامپیوتر های شخصی و گوشی های همراهشان نشان می دهند. ما با خودمان فکر می کنیم که آنها چگونه می توانند از این موضوع بی خبر باشند؟ البته ، دلیل آن میزان انرژی و زحمتی است که برای انجام دادن یک چیز فوق العاده نیاز است یعنی آنها نمی توانند مانند خبرگزاری های تکنولوژی با پیچیدگی های تلفن های هوشمند کنار بیایند. مثلا من هیچوقت خیلی در “Photo Stream” و “Ping” اپل فعالیت نکردم چون هیچوقت درک نکردم که این خدمات چگونه می توانند به شغل من به عنوان یک نویسنده کمک کنند. از طرفی دیگر، من اطلاعات زیادی در مورد ابزار نگارش در سیستم عامل مک و منابع نگارش اینترنتی دارم.

تکنولوژی مضر در زندگی

یک مشکل دیگر وقتی شکل می گیرد که کاربران بک مجموعه از ابزار مفیدی که در دسترس هستند نمی سازد. و این مشکلات نگهداری را به دنبال دارد. وقتی که ما در بعضی تکنولوژی ها کاوش می کنیم ، ما معمولا با ساختن حساب های کاربری و ایجاد و نگهداری اطلاعات حقیقی و بعد نگهداری از این خدمات روبه رو هستیم.

در این موارد مشکلات اجتناب ناپذیری رخ میدهند و ما باید خراب کاری ها را درست کنیم. وقتی که چیزهای زیادی به مشکل بر میخورند و نیاز به رسیدگی دارند ، ما از سوی انجام دادن یک کار ضروری و مفید به طرف این کشیده میشویم و زمان ما هدر می رود.ایجاد کردن هماهنگی بین تکنولوژی های خلاقانه و ساده گرایی یک هنر ارزشمند است که مارا قادر میسازد به انجام کارهایی که فکر می کنیم مهم هستند می سازد.

تاثیر تکنولوژی ها بر زندگی شهروندی

تکنولوژی های اساسی وجود دارند که ما باید کار با آنها را در این عصر اینترنت یاد بگیریم. ما باید امنیت مرورگرها و چگونگی ساخت رمزهای عبور قوی برای فعالیت های اینترنتی را درک کنیم. ما برای زندگی به عنوان یک شهروند به یادگیری این مفاهیم نیاز داریم.

از طرفی دیگر تکنولوژی هایی وجود دارند که برای سرگرم کردن ما ساخته شدند و ممکن است که در طولانی مدت مفید یا غیر مفید باشند و به یادگیری تکنولوژی های مورد نظذ ما کمک نکنند. برای مثال حداقل توانایی در اینترنت مکن است به معنای توانایی چک کردن آخرین گردش های یک حساب یا پرداخت هزینه یک شکلات داغ در یک مغازه با یک گوشی هوشمند یا تماشای یک فیلم در سایت “Netflix” باشد. ولی ریاست یک رستوران محلی در یک چهاراه میتواند فقط یک هوس گذرا باشد که کمکی هم به پیشرفت حرفه ای شخصی در طولانی مدت نمی کند. اینها فقط چند مثال بودند و تیازهای شما ممکن است متفاوت باشند.

فناوری جدید مفید

تکنولوژی فکر

پس ما نه تنها باید تکنولوژی هایی را که واقعا به اهداف ما در زندگی برای انجام یک کار مفید کمک خواهند کرد انتخاب کنیم ، بلکه ما باید تکنولوژی هایی که با موج خروشان تکنولوژی ما را روی مسیر خودمان نگه می دارند را نیز انتخاب کنیم. همه پروژه ها و خدمات اینترنتی به این گونه شروع می شوند که ایده اصلی آنها برطرف کردن یک مشکل است ، ولی ممکن است که این سرویس راه حلی برای هیچ کدام از مشکلات خاصی که ما داریم نباشد ، حتی اگر ما فکر کنیم که امتحان کردن آن میتواند سرگرمی خیلی خوبی باشد.

اپل در کنار همه کمپانی های دارای تکنولوژی قوی مانند آماون ، گوگل ، اچ پی و مایکروسافت به شدت به ما نیاز دارند تا جذب تبلیغات جذاب آنها بشویم و ما را در این جایگاه نگه دارند تا برای خدمات آنها مبالغ زیادی پرداخت کنیم. برای رسیدن به این هدف ، آنها نیاز دارند که ما را حتی بیشتر از این درگیر تکنولوژی ها و خدمات جالب و جدیدتر کنند. همه نسخه های جدید iOS یا OS X دارای دهها یا صدها قابلیت جدید است.

تکنولوژی فکر در زندگی روزانه

در هر صورت این موج تکنولوژی ، باید نسبت به چیزی که شخصا به دنبال بدست آوردنش هستیم در مقام دوم باشد و وقتی که اپل این ابزار را در اختیار ما می گذارد، برای مثال این MacBook Air که من دارم با آن می نویسم ، آن موقع این فوق العاده است. ولی در هر صورت اگر چیز جدیدی وارد بازار شد که نیاز ها و اهداف ما را دنبال نمی کند ، یک تصمیم درست بر اساس ساده گرایی به ما دستور می دهد که از آن بگذریم. همانطور که “Tony Blair” گفت : “هنر رهبری ، قدرت نه گفتن است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا