نسخه جدید OS X Yosemite و آیتونز 12 را عرضه میشود

دو هفته بعد از عرضه نسخه سه وبیش از یک ماه و نیم پس از معرفی سیستم عامل جدید، اپل امروز در کنفرانسی نسخه 4مربوط به ios8 و در کنار آن نسخه جدیدی از OS X Yosemite پیشرفته تر را در اختیار شرکت های تبلیغاتی سراسر جهان قرار داد. به روزرسانی این نسخه را می توان از فروشگاه نرم افزاری مک ویا مرکز تبلیغات مک دانلود کرد.

شرکت اپل همچنین آیتونز12،  نسخه  یک Yosemite ریکاوری و به روزرسانی شده ، پیش نمایشی از سرویس دهنده پیشرفته نسخه 4  OS X، و تنظیمات جدید اپل با نسخه 1.7 را ارائه داده است. آیتونز12 دارای یک طراحی بسیار زیبا می باشد و یکی از ویژگی های آن که در کنفرانس جهانی تبلیغات اپل (WWDC) بیان شده این است که به معرفی پشتیبانی از اشتراک گذاری خانواده ها می پردازد.

موارد به روزرسانی شده همچنین شامل بهبود فهرست پخش موسیقی(playlists) و طراحی دوباره اطلاعات موجود در پنجره های سیستم می باشد. yosemitebeta

OS X Yosemite ویژگی های خاصی مانند مسطح تر شدن دستگاه، رویکرد مدرن تر به  OS X ، تاکید بیشتر بر شفافیت و طراحی مجدد در داک، ویندوز یا پنجره ها و…دارد. همچنین شامل بسیاری از ویژگی های جدید مانند یکپارچه سازی ios8 از طریق افزایش تداوم آن، یک نمایش جدید و امروزی از هشدار در هنگام ارائه برنامه های جدید خارج از گوشی، نوسازی در ابزارهای جست و جوی ویژه با منبع اطلاعات جدید و چندینویژگی منحصر به فردبرای نرم افزارهای Safari،ایمیل و سیستم پیام دهی می باشد. Yosemite در حال حاضر تنها دردسترس تبلیغ کنندگان قرار دارد.

اما شرکت اپل تصمیم دارد در طول تابستان و اوایل این ماه تعدادی از نسخه های جدیدبتا مربوط به مک را به کاربران خود ارائه کند. یک منبع خبری مربوط به to5Mac9 اعلام کرد که تا اواخر ماه ژوئن نسخه جدید بتا ارائه می شود و این در صورت آماده نبودن Yosemite می توان آن را تحت فشار قرار دهد که تا اواخر آگوست عرضه شود.

 

ویژگی های جدید: آیتونز12 جدیدترین نسخه آیتونز مربوط به Yosemite می باشد که با یک طراحی ساده وکارآمد از اشتراک گذاری خانواده ها پشتیبانی می کند.

 

itunes12

آیکون های آیتونز12: آیکون های موجود در آیتونز نیز در نسخه 12 تغییر کرده است

itunesicon

ماشین حساب: ماشین حساب درOS X Yosemite از نوطراحی شده است.

calculatorapp

 

تنظیمات حالت تیره: این تنظیمات اندکی پیچیده تر شده است و یک گزینه جدید برای تبدیل حالت خاموش و روشن به هم در جایگاه و منوی نوار ابزار افزوده شده است.

 

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا