چیپ های NFC در تصاویر جدید مربوط به آیفون 6 اپل

هرسال هنگام عرضه مدل جدید آیفون شایعاتی در مورد NFC منتشر می شود که امسال نیز آیفون6 از این قاعده مستثنی نبوده است. این گزارش ها به چند دسته تقسیم می شوند ، یک دسته گزارش ها در مورد این است که آیا دستگاه ها شامل فن آوری ارتباطات کوتاه برد می باشد یا نه ، این فناوری اغلب مربوط به پرداخت های موبایل است. اما این گزارش ها این روزها به  وجود NFC در آیفون6 اشاره دارند.

چیپ NFC اپل

اولین گزارشی که به NFC اشاره داشت ،  پستی مربوط به باتری های آیفون های 5.5 و 4.7 اینچی بود که در اواخر هفته گذشته منتشر شد. این پست مربوط به روزنامه تایوانی اپل بود که در آن اشاره شد که آیفون6 دارای یک چیپ NFC به نام PN65V می باشد که توسط NXP منتشر شده است . اما مدارکی وجود ندارد که از این شواهد حمایت کند .

nxp_pn65_nexus_7

 

اما در حال حاضر سایت مربوط به خدمات تعمیر و بازسازی اپل شرکت چینی GeekBar پستی را به اشتراک گذاشته است که در آن طرح کلی چیپ های مربوط به آیفون6 با تمامی جزئیات به نمایش گذاشته شده است.  پکیج NFC های PN65 مربوط به شرکت NXP در حال حاضر در شماری از دستگاه های اندروید به کار برده می شود ، و این شرکت اشاره کرده است که آیفون6 نیز از این چیپ ها استفاده خواهد کرد.

pn65v_schematic

در حالی که سایت GeekBar امروز یک پست سوال برانگیز منتشر کرد و در آن توسط یک تصویر شماتیک اشاره کرد که رم آیفون6 مانند سایر مدل های آیفون فقط یک گیگابایت خواهد بود اما به نظر می رسد تصاویر شماتیکی که در مورد NFC منتشر کرد و چیپ های PN65V را شرح داد برعکس خبر مربوط به رم کاملا معقول است.

سیستم پرداخت در آیفون جدید

شرکت اپل شایعه کرده است که یک سیستم پرداخت تلفن همراه روی نسل بعدی آیفون های خود راه اندازی کرده است ، و گفته می شود که در سال جاری با نسل جدید اسمارتفون ها عرضه شود. جزئیات این موضوع هنوز به طور کامل مشخص نیست اما به نظر می رسد که شرکت اپل یک رویکرد “آهسته و پیوسته ای ” را پیش گرفته است و چندین سال است که برای تحقق این سیستم که مشابه NFC می باشد تلاش می کند ، تا در رقابت با تولید کنندگان دیگر برگ برنده بزرگی داشته باشد .

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا