دوربین کروی روبه پیشرفت نوکیا در دنیای واقعیت مجازی

در طی سالی که گذشت ، ما شاهد پیشرفت قابل توجه هدست های دنیای واقعیت مجازی یا virtual reality  بوده ایم ؛ اما برای اینکه هر یک از این هدست ها موفق شوند ، نیاز دارند که محتوای VR یا واقعیت مجازی را در خود داشته باشند. نوکیا امیدوار است که این نیاز رو به رشد را با دوربین کروی Ozo خود پاسخ دهد ، Ozo اولین دوربین تجاری با محتوای حرفه ای است که در واقعیت مجازی قابل دسترسی می باشد.

nokia-ozo-vr-camera@2x

این دوربین با فرم کروی خود ، به نظر شبیه برخی از دوربین های پانوراما مانند Squido و Panono می رسد و یک آموزش از راه دور برای تقویت مهارت های lightsaber شما است.

با این حال این دوربین کروی با داشتن توانایی برای ثبت ویدیوهای سه بعدی و ضبط صوت به دلیل وجود 8 سنسور شاتر جهانی و 8 میکروفون داخلی که به صورت نقطه ای روی سطح دستگاه وجود دارند ، در یک زمان حقیقی دارای قابلیت نمایش سه بعدی می باشد. این به این معنا است که از فرآیندهای وقت گیر stitching که به صورت معمول در سایر دوربین های پانوراما وجود دارد خودداری شده است.

نوکیا می گوید که محتوای فیلم برداری شده با Ozo سازگار با هدست های در دسترس در دنیای واقعیت مجازی مانند VR های Gear شرکت سامسونگ (Samsung’s Gear VR) می باشد و به لطف ابزارهای قابل نصب در حافظه خود می تواند می تواند با ابزارهای جانبی نیز سازگار باشد. شرکت محصولات VR پالوآلتو (Palo Alto) خدمات پس از تولید این دستگاه ها را متعهد شده است.

به گفته هنری رامزی (Ramzi Haidamus) رئیس فناوری نوکیا:

“ما هیجان زده هستیم که به منظور تولید محتوای جهانی Ozo را معرفی کرده ایم ، و به وسیله آن یک گروه کاملا جدید از ضبط و پخش واقعیت مجازی را ایجاد کرده ایم.

Ozo با هدف پیش بردن نسل بعدی VR طراحی شده است و این کار را با قرار دادن ابزارهای قدرتمند و حرفه ای در اختیار متخصصان انجام می دهد که به این وسیله تجربه های هیجان انگیزی را برای کاربران سراسر جهان می آفریند.

ما انتظار داریم که تجربه های واقعیت مجازی راه برقراری ارتباط مردم جهان و دسترسی به داستان ها ، سرگرمی ها ، رویدادهای جهان و خیلی از موارد دیگر را افزایش بدهد. ما برنامه ریزی کرده ایم که به وسیله Ozo در قلب دنیای امروزی باشیم.”

عرضه این دستگاه تا سه ماهه چهارم سال جاری ممکن نیست ، نوکیا گفته است که بزودی پستی درباره جزئیات و نحوه قیمت گذاری این دستگاه منتشر خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا