بررسی بازی Noodles! : یک بازی پیچیده‎ی پازلی

زمانی که در حال استراحت و بازی کردن یک بازی پازلی ساده و خوب هستید، آیا ترجیح می‎دهید که آن بازی نیاز زیاد به فکر کردن نداشته باشد و آسان باشد یا نوع بازی‎هایی را ترجیح می‎دهید که حل کردن آن‎ها سخت باشد؟

1

Noodles! یک بازی ساده پازلی با چالش‎های محکم و عالی است. زیاد سخت نیست که بی خیال آن شوید، ولی آنقدر سخت است که زمانی که یک پازل را حل می‎کنید احساس کنید باهوش هستید. بررسی ما از بازی Noodles! را در بخش زیر بررسی کنید.

هدف و مفهوم بازی

بازیکنان باید تمامی لوله‎ها را با چرخاندن وضعیت آن‎ها تا زمانی که هر قسمت به هم متصل شده‎ است، به هم ارتباط دهند. روی یک لوله به آرامی برای چرخاندن آن ضربه بزنید. بسیاری از آن‎ها را می‎شود به شیوه‎های مختلف به هم مرتبط کرد که همین باعث می‎شود به راحتی شناخت وضعیت درست مشکل باشد.

طراحی

این بازی از ایدئولوژی مینیمالیست با توجه به خطوط ساده، رنگ بندی بسیار کم (تنها دو رنگ در هر صفحه) و یک ظاهر بی نقص استفاده می‎‌کند. موزیکی وجود ندارد، ولی هر زمان که شما یک لوله را می‎چرخانید، یک صدایی شنیده می‎شود. اگر شما یک لوله را بیشتر از یکبار بچرخانید، صدا‎های مختلفی شنیده می‎شود.

2

گیم پلی

هدف در بازی متصل کردن تمامی لوله‎ها به همدیگر است که زمانی که تنها چند قطعه‎ را باید به هم متصل کرد، زیاد سخت به نظر نمی‎آید. گرچه، زمانی که تعداد آن‎ها زیاد می‎شود، پیدا کردن مسیر صحیح سخت می‎شود. بعضی از لوله‎ها چندین نقطع برای اتصال دارند. نظیر لوله ی T که آن را می‎توان برای متصل شدن به سه لوله در هر جهتی چرخاند. همچنین درپوش‎هایی وجود دارد که مسیر لوله را مسدود می‎کند. از تمامی این‎ها باید استافده کرد، ولی شما همیشه نمی‎خواهید که مسیر یک لوله را ببندید.

در این بازی دو نوع پازل وجود دارد. یکی که تنها براساس لوله‎ها است، همانطور که در بالا شرح داده شد. دومی براساس کاشی می‎باشد.

بازی که براساس کاشی است از شبکه‎ای از شش ضلعی‎ها تشکیل شده است (توسعه دهندگان این بازی میخواهند ما بدانیم که هیچ هفت ضلعی در این بازی استفاده نشده است چون هفت ضلعی‎ها منزجر کننده‎اند). همانند با لوله‎ها، این کاشی‎ها را هر وقت که روی آن‎ها به آهستگی ضربه بزنید چرخانده می‎شوند. کاشی‎ها می‎توانند چندین نقطه‎ی اتصال داشته باشند و بعضی از ‎آن‎ها درپوش دارند.

تفاوت اصلی بین این دو پازل این است که کاشی‎ها دارای گزینه‎های چرخشی بیشتری به نسبت لوله‎ها هستند.

این پازل‎ها در شبکه‎های 5 تایی یا 7 تایی تقسیم بندی می‎شوند. مرحله‎ی شروع به کار ترکیبی از تمامی پازل‎ها در تمامی اندازه‎ها دارد.

3

جنبه‎های خوب بازی

این بازی واقعا عضلات مغز من را کش داد. هر زمان که فکر می‎کنم موفق به متصل کردن تمامی مسیر‎ها به هم شده‎ام، هنوز یک لوله باقی مانده بود. هر زمان که فکر می‎کنم بازی غیرقابل حل شدن است، یک لوله را می‎جرخانم و تمامی آن‎ها به هم وصل می‎شوند. بسیار هیجان انگیز ولی در عین حال چالش بر‎انگیز است.

جنبه‎های بد بازی

وجود یک سیستم راهنما بد نبود. من همیشه سر بازی‎های پازلی که راهی برای نحوه‎ی حل کردن آن‎ها وجود ندارد گیر می‎کنم.

ارزش و قیمت بازی

قیمت بازی Noodles! 1.99 دلار است که به همراه آن هزاران معما بدون هیچونه خرید درون اپلیکیشنی وجود ندارد. ارزش وجود بخش replay بسیار بالا است. بازیکنان برای کامل کردن پازل‎ها با حرکات کمتر امتیاز بیشتری دریافت می‎کنند. بنابراین، شاید شما بخواهید به مراحل اولیه‎ی بازی اگر در وحله‎ی اول 5 ستاره را به دست نیاوردید، برگردید.

نتیجه گیری

من واقعا از این بازی خوشم می‎آید. هم به اندازه کافی چالش برانگیز است که واقعا می‎خواهم برای کسب جایزه تلاش کنم. و با اینحال آنقدر هم سخت نیست که بخواهید بی‎خیال آن شوید. اگر شما از مینی بازی‎های شبیه به Pipe Mania خوشتان می‎آید، این بازی بسیار مشابه با آن است ولی دارای یک سری ویژگی‎های اضافی است که آن را جالب می‎سازد. این بازی برای آیفون، آیپد، آیپاد تاچ موجود است.

آن را همین امروز از اپ استور دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

Lyne دارای مکانیک بازی مشابهی است. اگر شما طرفدار پازل‎های مینیمالیست هستید، بازی Hook را امتحان کنید.

نظر شما در رابطه با این بازی پازلی چیست؟ ما را با نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا