قرار گرفتن کارت گرافیک GeForce GTX 980 داخل لپ تاپ‎ها

کمپانی Nvidia کارت گرافیک GeForce GTX 980 را داخل لپ تاپ‎ها قرار می‎دهد، معنای این کار پشتیبانی از هدست Oculus Rift است

لپتا‎ب‎‎های نسل جدید عملکرد واقعی سیستم‎‎های دسکتاپی را به بازی کردن در نوت بوک می‎آورند. Nvidia طیفی از لپ تاپ‎های جدید را معرفی کرده است که دارای گرافیک فوق العاده بالای دستگاه‎های دسکتاپی هستند ولی به شکل پرتابل هستند.

جدا از انتظاراتی که برای بازی کردن به صورت پرتابل مطرح می‎شود، وجود این قدرت بیشتر باعث می‎شود که سیستم‎های جدید اولین نت بوک‎هایی باشند که به طور کامل از هدست Rift VR کمپانی Oculus پشتیبانی کنند.

1.nvidia-gtx-980-laptops-1

خبر‎های داغی که اینجا به چشم می‎خورد این است که Nvidia موفق شده است یک کارت گرافیک GeForce GTX 980 مخصوص سیستم‎های دسکتاپی را داخل یک دستگاه پرتابل جا دهد. واحد پردازش گرافیکی فعلی لپ تاپ می‎تواند واقعا عملکرد عالی از خود نشان دهد، ولی قرار دادن یک کارت گرافیک فوق العاده عالی دسکتاپی داخل یک دستگاه پرتابل می‎تواند واقعا تجربه‎ی بازی را به سطح دیگری برساند.

واحد‎های پردازش گرافیکی 2048 هسته‎ای Maxwell به افرادی که با لپ تاپ بازی می‎کنند اجازه می‎دهد عناوین بازی نظیر Metal Gear Solid V: The Phantom Pain و Witcher III: Wild Hunt را با قرار دادن تنظیمات در بالاترین سطح بازی کنند، و همچنین باعث می‎شود که این لپتاپ‎ها مشخصات پیشنهاد شده برای استفاده از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را داشته باشند.

نوت بوکی که قادر به استفاده از این هدست باشد، که قرار است در یک چهارم اول سال 2016 به بازار برای فروش عرضه شود، می‎تواند تجربه‎ی مشابهی در رابطه با بازی در دنیای واقعیت مجازی با استفاده از کامپیوتر‎های شخصی داشته باشد.

این لپتاپ‎ها جدا از اینکه گرافیک فوق العاده بالایی دارند، دارای حافظه‎ی سریع 7 Gbps، تامین برق فاز 8-4 و تکنولوژی G-SYNC Nvidia، خواهند بود.

این سیستم‎ها همچنین در خود قابلیت اورلاک کردن را دارند که باعث می‎شود کنترل کاملی روی فن به همراه راه‎حل هایی به منظور خنک سازی سیستم، در اختیار داده شود.

2.nvidia-gtx-980-laptops-3

تاکنون، 6 سیستم تایید شده است که دارای این تکنولوژی خواهند بود یعنی Aorus X7 DT, Clevo P870DM و P775DM, MSI GT72 و GT80 و Asus GX700VO. شاید آخرین آن‎ها جالب ترین آن‎ها باشد، که دارای یک داک خنک کنندگی با آب است که زمانی که شما سر میز کار خود هستید با افزایش عملکرد سیستمتان به شکل بارزی مواجه می‎شوید.

هنوز حرفی در رابطه با زمانی که این سیستم‎های جدید به بازار می‎آیند و قیمت آن‎ها وجود ندارد، ولی باید آماده باشید که خوب پول خرج کنید.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا