اپلیکیشن Obscura گرفتن تصاویر عالی را ساده می‎سازد

Obscura یک اپلیکیشن جدید دوربین برای آیفون

عکاسی ثبت احساس برای استفاده‎ی مجدد است. من به ویژه به هنری علاقه دارم – می‎خواهد عکاسی باشد یا هرچیز دیگر- که باعث شود در یک سطح احساسی چیزی را حس کنم، چون هنری که در خود احساسات را جا نداده باشد به چه درد می‎خورد؟ هدف آن هنر چیست؟

1.Obscura-Banner-1024x455
Obscura یک اپلیکیشن جدید دوربین برای آیفون است که هنر گرفتن عکس‎های بامعنا را ساده می‎کند. اولین تصویر واقعی که من با این اپلیکیشن گرفتم باعث شد که یک فرد ناظر بخواهد فورا این اپلیکیشن را دانلود کند، چون او به تصویر نگاه کرد و یک چیزی را حس کرد. حتی اینترفیس مسطح و سیاه و سفید این اپلیکیشن یک نوع حس سادگی و در عین حال بدون شک مدرن به وجود می‎آورد که به نوعی با عکاسی اصیل بدون رنگ در ارتباط است.

هدف اصلی اپلیکیشن Obscura، همانند با دیگر اپلیکیشن‎های دوربین، گرفتن تصاویر است. این اپلیکیشن به نسبت رقبایش به سادگی با توجه به کنترل ساده و موثر تنظیمات مربوط به فوکوس و در معرض گذاری با نور و سرعت شاتر و ISO، متمایز می‎شود. کاربران به دنبال اجرای این اپلیکیشن در بار اول به سمت کنترل‎های آن هدایت می‎شوند تا عملکرد آن را بهتر فرا بگیرند.

2.Obscura-sunset-image-576x1024

دکمه‎های + و – که در سمت چپ و راست اینترفیس این اپلیکیشن قرار دارند برای تنظیم ISO می‎باشند، و دکمه‎های دست راستی سرعت شاتر را کنترل می‎کنند.

دکمه‎های دایره‎ای شکل سمت راست و چپ به ترتیب expose و focus نام دارند و آهسته ضربه زدن روی هرکدام از آنها به کاربران اجازه می‎دهد که سریعا فوکوس و در معرض گذاری نور را تنظیم و آن را قفل کنند تا جلوی تنظیم خودکار آن‎ها گرفته شود که زمان تکان دادن دستگاه برای پیدا کردن بهترین زاویه و همچنین سطح نور، قابلیت خوبی به شمار می‎رود.

آهسته ضربه زدن مجدد روی آن‎ها باعث تنظیم مجددشان می‎شود، درحالیکه نگاه داشتن یک دکمه به سمت پایین آن را به وضعیت خودکار ریست می‎کند.

در مرکز بخشی روی صفحه‎ی نمایش تنظیمات سرعت شاتر و ISO فعلی را با اعداد نشان می‎دهد، و آهسته ضربه زدن روی آن باعث تعویض + و – هایی که قبلا به آن‎ها اشاره شد، برای مجموعه دکمه‎های دیگری می‎شود.

از سمت چپ به راست، این 4 دکمه‎ی کنترلی دوربین جلو را با عقب عوض می‎کنند، فلش را خاموش یا روشن یا در حالت خودکار قرار می‎دهند، از بین سه گزینه‎ی مختلف برای قرار گرفتن لایه انتخاب کنند از جمله قانون یک سوم (Rule Of Thirds)، مربعی و دایره‎ای و آخرین دکمه منوی‎ تنظیمات را باز می‎کند.

اپلیکیشن Obscura همچنین دارای یک سری ویژگی میانبر مخفی است، از جمله دوبار آهسته ضربه زدن برای سوییچ کردن بین دوربین جلو و عقب، و توانایی برای کاربران تا با فشار دادن دکمه‎ی بالا بردن صدا بر روی گوشی خود یک عکس بگیرند.

3.Obscura-street-image-576x1024

همانطور که قبلا اشاره کردن اینترفیس این اپلیکیشن کاملا سیاه و سفید است، که ادای احترامی به منشا عکاسی است در حالیکه حس بسیار مدرن و تمیزی نیز به وجود می‎آورد.

تمامی دکمه‎هایی که قبلا به آن‎ها اشاره شده در انتهای صفحه‎ی نمایش قرار می‎گیرند که باعث آسان شدن کار برای کاربران دارای دستگاه‎های دارای صفحات نمایش

بزرگ یا دستان کوچک می‎شود.

هر بخش در محیط این برنامه به صورت منطقی در جای خود قرار گرفت هاست که باعث آسان شدن تنظیمات برای گرفتن یک تصویر سریع می‎شود.

با آنکه Obscura اساسا یک اپلیکیشن دوربین است، ولی به نحوی ساخته شده است که با کمی تمرین برای نحوه‎ی کار با آن، گرفتن نتایج مطلوب از تصاویر بی نهایت آسان می‎شود.

لایه‎ بندی‎های شبکه‎ای مختلف کمک به مرتب کردن تصاویر می‎کنند و دکمه‎های دایره‎ای برای تنظیم تصویر با افکت عمق میدانی طبیعی و نوردهی بی نقص، عالی

هستند.

ولی بجای اینکه بخواهید به حرف من اعتماد کنید، چرا خودتان این اپلیکیشن را به رایگان از اپ استور دانلود نمی‎کنید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا