آیا نرم افزار آفیس برای آیپد منتشر میشود ؟

آفیس برای آیپد

 

شایعاتی که از مدت ها قبل درباره پروژه ‘Office for iPad’ ایجاد شده بود هنوز هم در جریان است. با توجه به گزارش جدید ZDNet، این احتمال وجود دارد که این برنامه رودتر از آنچه که بسیاری از مردم فکر می کنند به بازار بیاید که این مورد حتی ممکن است پیش از نخستین نسخه لمسی Office برای ویندوز 8 باشد.

سالهاست که مایکروسافت می گوید در حال کار بر روی سوییت آفیس محبوب خود برای نسخه آیپد است اما این شایعات هنوز به واقعیت تبدیل نشده است. در تابستان گذشته یک نرم افزار iPhone Office برای آیفون در دسترس قرار گرفت اما ویژگی های ویرایشی بسیار محدودی داشت.

Office-365-Home-Premium-One-office-five-devices

در اینجا به گزارش Mary Jo Foley از ZDNet می پردازیم:

“شایعات آفیس برای آیپد موسوم به “Miramar” هنوز هم در جریان است. حتی این احتمال وجود دارد که این نسخه پیش از نخستین نسخه لمسی آفیس مایکروسافت که موسوم به “Gemini” است به بازار وارد شود.”

به گفته یکی از مخاطبین من، بالمر، پیشنهاد ارسال شده توسط تیم Office در مورد ساخت نسخه آفیس ویژه آیپد را تایید کرده است و به زودی آماده خواهد شد. حتی احتمال دارد که پیش از نسخه ویندوز 8 منتشر شود. هر چند هنوز اطلاع دقیقی درباره زمان انتشار میرامار وجود ندارد اما من شنیده ام که تاریخ انتشار آفیس آیپد در نیم فصل نخست سال 2014 قرار دارد (منبع من در تابستان گذشته شنیده بود که آفیس برای آیپد قبل از پاییز 2014 منتشر خواهد شد).

آفیس برای آیپد

Foley گفته است که او هنوز به طور دقیق متوجه نشده است که مایکروسافت چگونه آفیس برای آیپد را منتشر خواهد کرد اما به احتمال زیاد به نوعی اشتراک در Office 365 نیاز خواهد بود و احتمالا قابلیت یکپارچه سازی عمیقی با سرویس ذخیره سازی ابری OneDrive این شرکت را دارد.

تبلت اپل هنوز هم پرطرفدار‌ترین تبلت در بازار است و ماکروسافت با آماده کردن و انتشار آفیس برای آیپد می‌تواند برنامه تولید آفیس لمسی که بار‌ها برای ویندوز 8 گفته است را جلو بیندازد. قطعا جایگزین‌هایی به جای ماکروسافت آفیس در اختیار دارندگان محصولات اپل وجود دارد و در حال حاضر به صورت رایگان بر روی هر دستگاه مجهز به آی او اس و البته بر روی مک که کاربران اقدام به خرید می‌کنند، وجود دارد. عرضه آفیس برای آیپد قطعا کاربران این تبلت را بسیار خوشحال خواهد کرد. و باید ببینیم که ماکروسافت تا قبل از ژولای به قولش عمل می‌کند و آفیس را منتشر کند یا نه و اینطور نخواهد شد.

به این ترتیب به نظر می رسد زمان زیادی تا معرفی این محصول مایکروسافت باقی نمانده است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا