عرضه‎ی رسمی صفحه‎ی نمایش لمسی برای Raspberry Pi

درباره Raspberry Pi و ویژگی‌‍ های آن

اپل تنها کمپانی جذابی نیست که در رابطه با حوزه‎ی صفحه‎ی نمایش لمسی، اخبار داغ را به خود اختصاص داده است. به لطف صفحه‎ی نمایش 7 اینچی که اخیرا به صورت رسمی عرضه شده است تبدیل کامپیوتر کوچک Raspberry Pi شما به یک تبلت آسان تر شده است.

حالا خرید این صفحه‎ی نمایش به قیمت 60 دلار امکان پذیر است.

official-raspberry-pi-touch-display@2x

این صفحه‎ی نمایش دارای یک صفحه‎ی نمایش لمسی خازنی 10 نقطه‎ای و 24 بیت رنگ، صفحه‎ی نمایش RGB 800 x 480 در 60 فریم در هر ثانیه، می‎باشد. زوایای مشاهده در اندازه‎ی 70 درجه قرار دارند و ابعاد واقعی بخش قابل مشاهده‎ی صفحه‎ی نمایش 155 x 86 میلیمتر می‎باشند.

این صفحه‎ی نمایش دارای یک بخش پشتیبان فلزی و سوراخ‎هایی است که روی آن دستگاه‎های مختلف سوار می‎شود، و به کامپیوتر Pi شما با استفاده از کابلی که با یک پورت DSI اتصال دارد، متصل می‎شود.

یک قاب پلاستیکی ساخته شده از Perspex نیز به صورت انتخابی به چندین رنگ روشن وجود دارد تا دستگاه شما را نگاه دارد.

به صورت رسمی، تنها مدل‎ B, B+ و A+ از Raspberry Pi 2 پشتیبانی می‎شوند. ولی آن‎هایی که باید بدانند، متوجه هستند که این صفحه‎ی نمایش در واقع با بورد‎های قدیمی مدل A و مدل B نیز کار خواهد کرد ولی سوراخ‎هایی که روی آن باید دستگاه سوار شوند، با آن‎ها همخوانی ندارد.

کاربران به سادگی قادر خواهند بود که سیستم عامل Raspbiuan خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنند تا درایور‎های مورد نیاز برای صفحه‎ی نمایش 10 انگشتی تمام لمسی را دریافت کنند.

سیستم عامل مجهز به یک صفحه کلید خواهد شد که بدون نیاز به یک صفحه کلید فیزیکی یا موس اجازه به انجام تمامی کار‎ها بر روی یک صفحه‎ی نمایش تمام لمسی بدهد.

جزییات کامل تر، از جمله تامین برق و اطلاعات بیشتر در بلاگ Raspberry Pi موجود است، و برای آن دسته از افرادی که به دنبال صفحه‎ی نمایشی هستند که برق کمتری ببرد، شاید بهتر باشد به صفحه‎ی نمایش PaPiRus E Ink نگاهی داشته باشید.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا