یک سوم بازی‌های جدید iOS شبیه به بازی Flappy Bird هستند

تقریبا سه هفته از زمانی که توسعه دهنده بازی Flappy Bird، آقای دونگ نگوین این بازی را از اپ استور حذف کرد می‌گذرد اما انگار این بازی هنوز در صدر جدول بازی‌های محبوب قرار دارد. به نظر می‌رسد هر روز که می‌گذرد یکی دیگر از بازی‌هایی که شبیه به این بازی است به صدر لیست بازی‌های محبوب بالا می‌آید.

flappy-clones-1024x906

این خیلی تعجب آور نیست زیرا به گزارش گاردین، تعداد زیادی از بازی‌های جدید ساخته شده برای آی او اس شبیه به بازی Flappy Bird است. چه مقدار از بازی‌های جدید؟ خب باید بگوییم در 24 ساعت که 300 بازی جدید وارد اپ استور شده بیش از یک سوم این 300 بازی Flappy Bird گونه‌ها اشغال کرده‌اند.

گزارشی از گاردین را اینجا مطالعه کنید:

در 24 ساعت گذشته، که نزدیک به 300 بازی بر روی اپ استور قرار گرفته قریب به یک سوم این تعداد، بازی‌های شبیه به بازی Flappy Bird هستند.

امروز زمانی که من فید RSS خود را باز کردم، متوجه شدم که از ساعت 5 صبح دیروز حدود 293 بازی جدید آی او اس منتشر شده است. بعد از کمی کاوش در میان بازی‌ها توانستم 95 بازی را که دقیقا شبیه به Flappy Bird است تشخیص دهم.

اکثریت این بازی‌ها همین روش بازی را دنبال کرده بودند. در زمان این نوشته، چهار بازی از پنج بازی رایگان آیفون در اپ استور آمریکا در ژانر Flappy Bird است؛ بازی‌هایی شبیه به  Flappy Wings, Hoppy Frog, Flying Cyrus در این دسته هستند.

نکته عجیب و بد این موضوع این است که این 95 بازی در درون اپ استور ساخته شده است. شاید تعجب کرده باشید که چگونه این تعداد بازی شبیه به یکدیگر به درون اپ استور راه پیدا کرده است. به یاد داشته باشید اپل اپلیکیشن Flappy را بعد از مدت کوتاهی که نسخه اصلی آن بیرون کشیده شد، از ورود بازی‌های شبیه به آن خودداری کرد.

flappy_bird_screens

تعداد کمی از این بازی‌های شبیه توانسته‌اند موفق شوند- 5 بازی مشابه در حال حاضر در لیست 10 تایی برترین‌های اپ استور ایالات متحده قرار دارند- پس به نظر می‌رسد طوفانی که این بازی‌ها به پا کرده‌اند به این زودی از بین نرود. از آقای نگوین نیز نقل شده که قصد ندارد نسخه اصلی بازی را دوباره به اپ استور باز گرداند.

با در نظر گرفتن همه چیز، فهمیدن اینکه چرا توسعه دهندگان انقدر به فرمول آقای نگوین علاقه مندند اصلا سخت نیست. زمانی که بازی Flappy Bird در اوج محبوبیت خود بود در هر روز بیش از 50000 دلار درآمد از تبلغیات بدست می‌آورد. برای بازیی که تنها در اوقات فراغت ساخته شده اصلا رقم بدی نیست.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا