باز کردن در اتاق هتل با گوشی های هوشمند و برنامه SPG

 

sw-c

پس از یک دوره آزمایشی استفاده از گوشی تلفن همراه به عنوان کلید در اتاق در هتل های زنجیره ای استاروود ، امروز این هتل اعلام کرد که به صورت رسمی برنامه  SPG خود را (برنامه ای که نیاز به کلید را رفع می کند) راه اندازی می کند. این برنامه به مهمانان هتل اجازه می دهد با استفاده از گوشی آیفون و اندروید خود  درب اتاق های خود را توسط برنامه بلوتوث باز کنند. این هتل های زنجیره ای شعبه های بسیار زیادی در سراسر جهان دارند و این هتل ها همیشه در زمینه تکنولوژی پیش تاز بوده اند.

سال گذشته این کمپانی پیشنهاد استفاده از انرژی خورشیدی جهت تامین انرژی مورد نیاز در هتل ها را ارائه داد همچنین هتل استاروود قابلیتی با نام  اختصاصی Istagram Integration  را بر روی وب سایت خود راه اندازی نموده که بازدید کنندگان از سایت میتوانند تصاویر و عکس های ارائه شده توسط کسانی که در این هتل اقامت داشته اند را مشاهده نمایند.

گفته می شود این هتل زنجیره ای  تا پایان سال جاری حدود 150 هتل و 3000 درب را مجهز به این تکنولوژی جدید خواهد کرد.

برنامه ی مورد نیاز جهت انجام این فرآیند در ابتدا قابلیت نصب و ارائه بر رروی گوشی های اندرویدی و آیفون ها را خواهد داشت این برنامه با استفاده از تکنولوژی بلوتوث و اتصال آن قفل به گوشی از طریق این تکنولوژی و ارائه رمز صحیح توسط فرد مورد نظر عمل بازسازی قفل در را انجام خواهد داد. پس از اینکه اتاق رزر شد باید رمز آن همراه شماره اتاق وارد گوشی شود و گونه ای باشد که فقط صاحب یا صاحبان  برنامه و رمز بتوانند درب را باز کنند.

وقتی فرد بلوتوث خود را فعال کرد به سادگی می تواند برنامه  SPG را نیر روشن کند و گوشی خود را مقابل قفل در نگاه دارید تا در باز شود و سپس باید منتظر باشد چراغ سبز روشن شود و در باز شده و وارد اتاق خود شود.

شما از لینک زیر می توانید این برنامه را برای آیفون خود دانلود کند انتظار می رود این برنامه بزودی در سراسر جهان کاربرد و جایگاه واقعی خود را پیدا کند:

دانلود SPG: Starwood Hotels & Resorts:

لینک مستقیم

این برنامه همین امروز برای استفاده در مدل های جدید آیفون به روزرسانی شد ، فعلا در شهرهای کمی این برنامه کاربرد دارد از جمله این شهرها  پکن، کانکون، کوپرتینو، هارلم، دوحه، هالیوود، هنگ کنگ، نیویورک، و سنگاپور می باشد.

استاروورد تنها هتل زنجیره ای نیست که از گوشی ها به عنوان کلید استفاده می کنند و گفته شده حدود 4000 هتل زنجیره ای در پایان سال به این تکنولوژی مجهز خواهند شد. فقط هتل هیلنتون اعلام کرده که به صورت جدی در مرحله تست این فناوری است.

همچنین مدیرعامل هتل های زنجیره ای استاوورد آقای Frits Van Paasschen در مرحله تست این فناوری در یک مصاحبه گفت:

این تکنولوژی ممکن است در اوایل زمان بکار گیری تازگی داشته باشد و به نوعی عجیب باشد اما به مرور زمان و با گذشت زمان به راه حل جدی و ابتکاری جهت مدیریت هتل تبدیل خواهد شد

ما در اوایل سال جاری به شما گفتیم که چگونه Starwood شروع به آزمایش استفاده از گوشی های هوشمند به عنوان کلید اتاق ها در برخی از املاک این شرکت کرده است . همانگونه که قبلا در ماه ژانویه به شما گفته بودیم ، این تکنولوژی جدید در سری هتل های W Hotels و Aloft hotels به کار گرفته شده است . این دو برند Starwood در جذب مسافران پولدار آشنا با تکنولوژی های روز ، بسیار مشهور است .

بخوانید : اندی رابین ، بنیانگذار اندروید از گوگل جدا شد

در حال حاضر ، این تکنولوژی توسط 10 عدد از هتل ها در تعدادی از شهرهای مهم جهان به کار برده شده است . شهرهایی مانند مانند نیویورک، لس آنجلس، پکن، هنگ کنگ و دوحه در قطر . تعدادی از هتل های شخصی نیز بخشی از این پروژه هستند که در ادامه نام این هتل ها برده می شود . Aloft Beijing، Aloft Cancun, Aloft Cupertino، Aloft  Harlem، W Doha، W Hollywood،W Hong Kong،W New York-Downtown، W Singapore و Element Times Square

تا اوایل سال 2015 انتظار می رود که 140 واحد دیگر هم ، امکانات استفاده از گوشی های هوشمند مسافران را به جای کلید اتاق آنها فراهم آورند . بسیاری از آن اتاق ها همراه با داشتن برند Element ، کماکان تحت نام هتل های W Hotels و Aloft Hotels خواهند بود . لازم است تا مسافر باید فقط یک بار تلفن خود را در Starwood ثبت کند . پس از آن ،24 ساعت قبل از ورود مسافر به هتل ، وی پیامی دریافت خواهد کرد که به وی اجازه انتخاب برنامه keyless را می دهد .

sw-b

زمانی که مسافر خسته از مسیر پیموده ، به هتل مقصد رسید در گوشی خود، پیامی دریافت می کند که نشان دهنده ورود و  ثبت شدن نام او در هتل می باشد . با این پیام دیگر نیازی نیست که مسافر مورد نظر به بخش پذیرش هتل برود . بعد از مرحله ثبت نام ، مسافر برنامه منتخب Starwood Guest را در گوشی خود باز خواهد کرد .بعد از اینکه برنامه Starwood باز و بلوتوث فعال شد ،گوشی قادر به باز کردن کلید اتاق خواهد شد . زمانی که چراغ سبز ثابت شود ، در اتاق باز خواهد شد .

sw-a

با اینکه هنوز هم سیستم قدیمی استفاده از کلید برای باز کردن درها پابرجاست اما به نظر می رسد باز کردن قفل ها با گوشی های هوشمند مزیت هایی نیز نسبت به سیستم قدیمی داشته باشند . حداقل مزیت می تواند این باشد که احتمال گم کردن کلید اتاق از احتمال گم کردن گوشی بیشتر است .

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا