بررسی Operation Dracula: یک بازی bullet hell بیرحمانه

از زمانی که بازی‌های تفنگی آرکید ساخته شده‌اند تا به حال، همیشه بازی‌هایی هم بوده‌اند که در آن‌ها از بالا و پایین توسط سلاح‌های سنگین بمباران می‌شوید در حدی که تقریبا فرار از آن‌ها غیرممکن خواهد بود. برخی به این دسته بازی‌ها “bullet hell” می‌گویند.

1.Operation-Dracula-3

بازی Operation Dracula یک بازی تیراندازی عمودی است که می‌توان آن را یک بازی سبک bullet hell دانست چرا که در این بازی تمام صفحه پر از شلیک‌هایی به سوی شما خواهد شد.

امروز بازی Operation Dracula را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

طرح کلی

در یک دنیا وقتی که چهار قبیله خون‌آشام مشهور Bram Stoker را شکست می‌دهند، انسان‌ها می‌توانند برای چندین قرن در صلح و آرامش زندگی کنند تا وقتی که دوباره این گروه توسط پیامی عجیب به دنبال چهار قطعه از نیزه خون‌آشام فرستاده می‌شوند که در میان هم پیمان‌هایشان تقسیم شده بود.

در این بازی شما نقش یک خلبان حرفه‌ای را بازی می‌کنید که به یک مأموریت کاملا بی‌ربط به داستان بالا رفته است و باید در این بازی در مسیری پر مخاطره راهتان را باز کرده تا به آخرین رئیس برسید و او را به سزای اعمالش برسانید.

طراحی

ظاهر این بازی، نوعی بازسازی از بازی‌های قدیمی دیگر به سبک تیراندازی عمودی می‌باشد. این بازی کاملا به سبک بازی‌های قدیمی دهه 1980 طراحی شده است.

این بازی در حدی اکشن و پر جنب و جوش است که قطعا نمی‌توانید همه چیزهای موجود در صفحه را ببینید و اتفاقات زیادی در هر لحظه رخ می‌دهد.

دنیای این بازی دنیای است که در آن خشونت زیاد است که در آن همه کشتی‌ها از فلز ساخته شده‌اند و به قدری تسلیحات دارند که هیچ کشوری امروزه در آن حد ندارد.

رئیس‌های هر مرحله هم ماشین‌هایی دیوانه هستند که روی دوش خود سلاح‌هایی را حمل می‌کنند که توسط آن‌ها گلوله‌هایی هسته‌ای بر روی شما می‌ریزند.

موسیقی متن کامل مناسب چنین هرج و مرجی ساخته شده است، همچنین می‌توانید از میان 34 موسیقی دیگر (9 موسیقی از ابتدای بازی در دسترس هستند و بقیه در طی مسیر بازی آزاد خواهند شد) موسیقی دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

2.Operation-Dracula-2

سبک بازی

چیز زیادی درباره سبک این بازی نمی‌توان گفت. مأموریت شما شلیک کردن به تمام چیز‌هایی است که می‌بینید و فرار کردن از تمام تیر‌هایی که به سمت‌تان شلیک شده است، که قطعا انجام آن غیرممکن خواهد بود.

تنها امیدتان جمع‌آوری هدایایی است که در حین عبور از تسلیحات دشمن جمع‌آوری می‌کنید. مواردی که جمع می‌کنید برای بهبود سلامتی، پر کردن میزان بمب و ارتقاء سلاح‌های کشتی‌تان استفاده خواهد شد.

همچنین وقتی کشتی‌های بزرگ‌تر را نابود می‌کنید امتیازهای به عنوان جایزه رها می‌شوند.

کشتی شما دارای یک سلاح با شلیک خودکار است که از طریق قدرت‌های متفاوت می‌توانید آن را ارتقا دهید.

همچنین یک سباح ویژه دارید که زمانی درجه ویژه پر باشد می‌توانید از آن استفاده کنید. هر کشتی دارای سلاح ویژه متفاوتی است ولی در کل همه این سلاح‌ها به صورت یکسان شلیک همه جانبه خواهند داشت.

همچنین بمب‌هایی غول آسا دریافت خواهید کرد که به طور وسیع در هیچ چیزی که در محدوده آن باشد آسیب خواهد زد.

باید قطعات بمب را جمع‌آوری کنید تا میزان بمب‌تان پر شود و بتوانید از بمب غول آسا استفده کنید.

بازیکنان می‌توانند از میان سه نمونه متفاوت کشتی‌ها یکی را انتخاب کنند و پس از یک بار تمام کردن بازی در حالت Normal می‌توانند از میان چهار خلبان هم یکی را برگزینند.

در پایان هر مرحله هم باید با رئیس‌هایی مواجه شوید که به احتمال زیاد حداقل یکبار از آن‌ها شکست خواهید خورد تا مرحله را تمام کنید.

خوشبختانه در هر دور بازی سه جان خواهید داشت که پس از هر بار کشته شدن می‌توانید تا سه بار هم از همان موقعیت‌تان بازی را ادامه دهید، به همین دلیل شانس این که بتوانید بازی را به پایان برسانید زیاد است، اما اگر که همه این جان‌ها و ادامه‌ها را هم ببازید مجبور می‌شوید که به اولین مرحله بازگردید و بازی را از ابتدا شروع کنید.

3.Operation-Dracula-1

مزایا

قطعا این بازی ارزش خریدن دارد. این بازی پر از لحظه‌ها خشن و بی‌رحمانه است و در آن فرصت نفس کشدن یا هر گونه لغزشی را نخواهید داشت.

بازگشت به ظاهر و حس و حال قدیم در این بازی به خوبی نشان دهنده میزان عشق سازندگانش به این سبک هستند.

معایب

این بازی به صورت بی‌رحمانه‌ای سخت است و به دفعات کشته خواهید شد. البته این خودش یکی از مشخصه‌های اصلی بازی‌های سبک bullet hell می‌باشد. اگر در آن کوتاهی می‌شد طرفداران این سبک بازی‌ها این بازی را نامعتبر می‌خواندند.

ارزش

بازی Operation Dracula به قیمت 5.99 دلار به فروش می‌رسد.

در گذشته بازی‌هایی مانند این بازی معمولا با قیمت 2 دلار فروخته می‌شدند اما اخیرا App Store تغییرات زیادی کرده است و به خصوص در آن خرید‌های داخل برنامه‌ای به طور کامل دگرگون شده‌اند.

این بازی به صرف هیچ مبلغی در طی بازی نیاز نخواهد داشت و مثل قدیم تمام محتویات آن با پشت سر گذاشتن مراحل بازی آزاد خواهد شد.

جمع‌بندی

این بازی مناسب همه نخواهد بود. زیرا مراحل آن بسیار سخت است و فقط اگر شما به سبک بازی‌های تیر‌اندازی خصوصا بازی‌هایی به سبک bullet hell علاقه دارید، این بازی برای شما مناسب خواهد بود.

این بازی برای آیپد، آیفون و آیپاد تاچ قابل دریافت است و می‌توانید آن را از app store دریافت کنید.

برنامه‌های مرتبط

بازی‌های تیراندازی کلاسیک دیگری مانند Raiden به سبک این بازی خواهند بود. بازی Magenta Arcade یکی دیگر از بازی‌های تیراندازی عمودی است که ممکن است توجه شما را به خودش جلب کند.

نظر شما درباره بازی‌های bullet hell چیست؟ نظرات‌تان را در بخش نظرات پایین با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا