آرایش دیجیتال با تکنولوژی شرکت پاناسونیک

“آیینه تعاملی” محصولی جدید از شرکت پاناسونیک

من امروز به شکل خودم ، یک جوان 27 ساله ، وارد غرفه شرکت پاناسونیک در نمایشگاه IFA شدم و با کمال تعجب در عرض چند ثانیه ، آن هم فقط با نگاه کردن درون یک آیینه ، به صورت مجازی دگرگون شده و به یک زن با آرایش غلیظ تبدیل شدم.

2015-09-05_195419

این آیینه جادویی را که شما در عکس بالا در مقابل من می بینید ، محصولی جدید از شرکت پاناسونیک است که این شرکت نام آن را ” آیینه تعاملی ” گذاشته است .

این وسیله که فعلا در سطح یک محصول مفهومی و اولیه است ، وسیله ای است که شرکت پاناسونیک خیال دارد آن را به یک مشاور شخصی و حرفه ای سلامتی و زیبایی برای شما تبدیل کند.

در قسمت میانی این آیینه ، یک قسمت بیضی شکل به اسم ” پرتال واقعیت مجازی ” وجود دارد که با فشار یک دکمه فعال می شود – و این قسمت همان قسمتی است که در آن صورت شما به صورت مجازی نشان داده می شود . وهمچنین این جایگاه همان قسمتی است که در آن یک دوربین جاسازی شده است. با استفاده از تعداد و انواع مختلفی از پروژکتور ها ، نماینده شرکت پاناسونیک که در آن غرفه حضور داشت توانایی این را داشت تا با استفاده از یک ریموت کنترل ، آرایش های مختلف را انتخاب کرده و بر روی صورت من تست و اعمال کند.

من با استفاده از این دستگاه می توانستم انتخاب کنم که چگونه به صورت دیجیتالی ابرو های خودم را کشیده و تغییر حالت دهم ، چه مقدار سایه چشم بر روی چشمانم بکشم ، میزان سرخابی که می خواستم بر روی گونه هایم بکشم را تعیین کنم و مشخص کنم که چه رنگ رژ لبی را می خواهم بر روی لبانم امتحان کنم. این وسیله مانند یک تغییر دهنده جنسیت آن هم با استفاده از واقعیت مجازی عمل می کند.

این وسیله همچنین به من اجازه داد که پیش نمایشی از وضعیت چهره ام با سیبیل و ریش پرفسوری و یا ریش کامل را مشاهده کنم. این قابلیت برای افرادی مناسب است که می خواهند یک مدل مو و یا ریش جدید را تست کنند و ترس یا تردید دارند که با انجام این کار زشت و با خنده دار شوند.

ولی این آیینه مجازی تنها بخشی از آینده ای است که شرکت پاناسونیک برای پروژه خانه هوشمند خودش در سر پرورانده است.

نیمی دیگر از این پروژه که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود ، که البته بیشتر جنبه مفهومی و تئوری داشت و هنوز به صورت عملی و کاربردی پیاده سازی نشده بود ، نشان می داد که این شرکت به دنبال ارائه یک تخت هوشمند است. شما می توانید بر روی آن دراز بکشید و این تخت به صورت اتوماتیک علائم حیاتی بدن شما مثل دمای بدنتان ، ضربان قلبتان ، سطح آب بدنتان ، چرخه خوابتان و خیلی چیز های دیگر را ، بر روی دیوار به صورت زنده برای شما به نمایش می گذارد.

با استفاده از این داده ها، سنسور هایی که در اتاق تعبیه شده اند می توانند ترموستات را تنظیم کنند ، اگر اتاق بیش از حد خشک است دستگاه مرطوب کننده هوا را روشن کنند و حتی برای عوض شدن حال و هوای شما رنگ اتاق را تغییر دهند.

در نمایشی که شرکت پاناسونیک برای ما ارائه داد ، ما شاهد وجود یک میکروفون تعبیه شده دورن دستگاه نیز بودیم که هنوز برایمان مشخص نشده است که هدف از وجودش در این دستگاه چیست.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا