قلم هوشمند Paper4Everyone و امکانات مربوط به آن

مهم نیست که چه تعداد از فرم های مختلف تکنولوژی برای نوشتن ما آمده است ، قلم و کاغذ همیشه جایگاه خود را حفظ کرده است. این را هم در ذهنمان باشد که قلم های هوشمند فوق العاده ای مانند LiveScribe و Neo Smartpen N2 به منظور گرفتن جایگاه قلم معمولی عرضه شده اند.

در همین راستا دستگاه جدیدی به نام Paper4Everyone با ایده یک قلم متصل طراحی شده است و گام دیگری در این راستا برداشته است.

1.paper4everyone@2x

Paper4Everyone دارای سه بخش اساسی است : قلم هوشمند ، کاغذ مخصوص و نرم افزار ویندوز خود که به کاربران اجازه می دهد نوشته ها و نقاشی های دیگران را ببینند و همچنین برای خود را آپلود کرده و به اشتراک بگذارند.
گروهی که Paper4Everyone را طراحی کرده است ؛ We-Inspire نام دارد و وعده داده است که قلم هوشمند به وسیله بلوتوث به نرم افزار مخصوص خود متصل خواهد شد و اجازه خواهد داد که کوچک ترین تغییرات به صورت همزمان روی مانیتور نمایش داده شود.

چندین برگه به صورت همزمان روی صفحه نمایش نشان داده می شود که به کاربران اجازه می دهد در یک تیمی در هنگام کشیدن و نقاشی کردن با هم همکاری داشته باشند. از این نظر کمی شبیه به تخته سفید هوشمند کاپ (Smart Kapp whiteboard) و همچنین Equil Smartmarker می باشد.

تیم طراح همچنین وعده داده اند که ویژگی هایی در آن قرار دهند که به کاربران اجازه بدهد کار خود را در جاده با خود همراه داشته باشند و همزمان با سایر اعضای گروه به اشتراک بگذارند.

کاربران می توانند نوشته های خود را ذخیره کنند و بعدها با سایر اعضا آن را Sync نمایند. همچنین می توان نوشته ها و کار خود را با اسکایپ به اشتراک گذاشت.

یکی از ویژگی های کلیدی این برنامه این است که چیزی که می کشیم منحصرا وابسته به افکت های موجود در نرم افزار نیست و می توانیم طیف گسترده ای از فرمت های تصویری محبوب را می توان به آن افزوده و از طریق ایمیل یا سایر برنامه های کاربردی به اشتراک گذاشت.

به عنوان یک قلم حقیقی ، شامل 690 نقطه در اینچ دقت و نسبت فریم آن 75 فریم در ثانیه است ، نسبت فریم آن کمی پایین از قلم هوشمند Neo Smartpen N2 است که 120 fps می باشد.

اما در مورد سایز قلم آن باید بگوییم چیزی که واضح هست از قلم معمولی بزرگ تر می باشد وزن آن حدودا 25 گرم بوده و ابعاد آن 15 در 154 میلی متر می باشد (6.05 در 61 اینچ) که وزن متوسط آن کمی سنگین تر از قلم Neo Smartpen N2 و سبک تر از قلم هوشمند LiveScribe Skyاست.

در مورد کاغذ آن باید بگوییم که چندین مورد مختلف پیشنهاد شده است ؛ مثل کاغذ های چسبی ، A3 ، A4 و A5 ، کاغذ نامه و کاغذ رسمی در اختیار کاربران قرار دارد.

همچنین سرویسی وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد پیش از پرینت گرفتن کار خود نوع کاغذ را انتخاب کنند.

We-Inspire به دنبال تامین بودجه برای تولید انبوه محصول خود می باشد که در حدود 54 هزار دلار است.

بسته ای که در ابتدا عرضه می شود شامل یک نرم افزار ، یک قلم ، یک دفترچه یادداشت با برگه های مخصوص می باشد که در ابتدا قیمت آن 161 دلار بوده و ممکن است تا 215 دلار جهش داشته باشد.

گروه طراح امیدوارند که تا ماه دسامبر سال جاری محصول خود را عرضه کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا