پسورد برای برنامه هایی که به آی کلود دسترسی دارند

اپل در حال ارائه پسووردهای ویژه نرم افزارها برای برنامه های نصب شده ای که به آی کلود دسترسی دارند می باشد ، این کار به کاربران اجازه می دهد با ایجاد رمز عبور به صورت ایمن وارد برنامه ها شوند و سواستفاده ای از حساب آن ها صورت نگیرد. اپل یک فایل داکیومنت پشتیبانی شده ای ساخته و در آن رمز عبور ويژه نرم افزار ها را توضیح داده و این رمز دو مرحله ای را آموزش داده است و. گفته که برای ورود به آی کلود مورد نیاز است و ا 1 اکتبر سال 2014 فعال خواهد شد.

appspecificpasswords

 

اگر شما با یک برنامه نصب شده مثل Microsoft Outlook یا Mozilla Thunderbird, با  BusyCal وارد حساب آی کلود می شوید این رمز می تواند ورود شما را ایمن کند ، حتی اگر برنامه شما از دو مرحله ای که در دفترچه نوشته شده پشتیبانی نکند ورود شما ایمن می شود. استفاده از رمز برای نرم افزار ها این مزیت را هم دارد که اپل آیدی شما توسط هربرنامه ای ذخیره نمی شود و ایمنی آن بسیار بالاتر می رود.

پسوورد ویژه نرم افزار، مدت هاست توسط شرکت هایی همچون گوگل به کار گرفته شده است ، و یک عملکرد دو مرحله ای می باشد. به طور معمول این تابع دو مرحله نیاز به این دارد که کاربر کد تایید را وارد کند ، ولی گاهی اوقات هم این رمز خود به خود جایگزین حساب کاربری در برنامه خاصی می شود و نیاز نیست دو مرحله طی شود.

همانطور که در فایل راهنما ذکره شده رمز عبور ویژه نرم افزار می تواند به وسیله دسترسی به اپل آی دی ایجاد شود ، در بخش مربوط به اپل آی دی گزینه ای برای فعال کردن رمز عبور نرم افزار وجود دارد که ایمن است. به گفته سایت اپل کاربران می توانند از طریف بخش اپل آی دی خود برای 25 برنامه رمز عبور تعیین کنند.

1appspecifichistory

 

ایجاد یک رمز عبور محدودیت هایی دارد مثلا نیاز به دو مرحله تایید هویت دارد ، به دلیل مساپل امنیتی اپل یک ایمیل تاییدی به ایمیل خصوصی شما که حین ایجاد رمز وارد کردید می فرستند ، هروقت اپل آیدی کاربر تغییر کند رمز ویژه نرم افزار او نیز باطل می شود و باید دوباره آن را ایجاد کند.

با توجه به اینکه حساب آی کلود چند تن از افراد مشهود مدتی قبل هک شد اپل مساپل امنیتی را چندین برابر افزایش داده است و همین موضوع نیاز به دو مرحله تایید دارد و همین هم امنیت را بالا می برد و در ضمن تعداد امتخان رمز عبور محدود است و نمی توان چندین بار امتحان کرد.

تیم کوک قول داده که به زودی بالاترین حد امنیت را برای آی کلود ایجاد کند و با بهبود امنیت و ارسال ایمیل  امنیتی خیال کاربران را راحت کند و همچنین این موضوع رمز عبور برای نرم افزارها امنیت اپل آیدی و رمز عبور آی کلود را چندین برابر خواهد کرد و می توان آسوده خاطر بود که حتی طراحان و برنامه نویسان نیز نمی توانند به رمز آی کلود پی ببرند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا