ثبت اختراع ساعت های هوشمند iTime – آی تایم توسط اپل

انتظار شرکت اپل برای ثبت اختراع ساعت های هوشمند به نام ” آی تایم ” به پایان رسید. قوی ترین احتمالات پیرامون ساعت های هوشمند شرکت اپل اخباری است که روز سه شنبه در ایالات متحده منتشر شد و مربوط به ثبت اختراعی با شعار تجاری “دستگاهی اکترونیکی برای پوشاندن مچ” بود که “آی تایم” نامیده می شود.

اولین اختراع مشابه این در سال 2011 ثبت شد که دستگاهی تحت عنوان ساعت هوشمند Pebble بود و می توانست مانند سایر دستگاه های اپل همچون آیفون و آیپد عمل کند و بخش هایی چون ارتباطات بدون کابل با سایر دستگاه ها از طریق بلوتوث داشته باشد. مانند گوشی تلفن هشدارهایی برای پیام های متنی و اطلاعیه هایی که به ساعت شما ارسال می شد داشت تا کاربر را از طریق ویبره، صدای زنگ و یا نشانه های تصویری از اتفاقاتی که در ساعت می افتد آگاه کند.

iWatch2-640x708

ساعت هوشمند آی تایم

در آیفون و آیپد کاربران می توانند گزینه هایی برای پاسخ به هشدارها داشته باشند، و یا می توانند به صورت مستقیم از طریق ساعت مچی خود با استفاده از صفحه نمایش دستگاه یا صدای خروجی از بلندگوی دستگاه اینکار را انجام دهند . مانند آنچه در Pebble دیدید، این ساعت هوشمند به کاربران اجازه می دهد جنبه های مربوط به سایر دستگاه های خود را توسط ساعت کنترل کنند، به طور مثال این به معنای کنترل آیتونز یا ایجاد یک زنگ هشدار در آیفون هنگامی که گم شده است و خارج از محدوده آنتن دهی می باشد است.

در حالیکه به نظر می رسد ثبت این اختراع در اصل راهی برای بهینه سازی عملکرد نسل ششم آی پاد های نانوفناوری شرکت اپل( همان فناوری به کار برده شده در آی واچ) می باشد، این اختراع همچنین نشان می دهد که چگونه ساعت هوشمند به تنهایی و بدون نیاز به دستگاه های تابع مانند صفحه نمایش، سنسور، مدار و کنترل از راه دور I/O که در مورد ساعت های قبلی به کاربرده می شد کار می کند.

iWatch3

itime

ما تا این اواخر چیزهای زیادی  در مورد “آی واچ” شنیده ایم، و این اختراع جدید تکه دیگری از این پازل بزرگ محسوب می شود. یک اختراع دیگر مرتبط با ساعت هوشمند که توسط اپل ثبت شده است شامل پدومتر هوشمند می باشد همچنین به همراه ساعت هوشمند مرتبط با تناسب اندام که کاربر را در حین بلند کردن یک وزنه سنگین تشخیص داده و رکوردهای ثبت شده او را شمارش کرده و نشان می دهد.

iWatch-640x552

در اصل ما فکر می کنیم که آی واچ در ماه اکتبر وارد این مجموعه شد، اما گزارش های اخیر که توسط مینگ چی کو تحلیل گر شرکت KGI ارائه شد نشان می دهد که تولید اختراع ثبت شده جدید تا ماه نوامبر هم شروع نخواهد شد.

در هر صورت، اپل در نهایت با اعلام آنچه در آستین خود دارد سعی در شگفت زده کردن کاربران خود خواهد داشت.

 

cultofmac

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا